Android Haberler 13 Temmuz 2013, 17:08
Qualcomm-Snapdragon-800

ARM’ın Yeni Mobil İşlemcileri 3.0 GHz hızını Geçebilir

Mobil işlemcileri üzerinde yaptığı çalışmalarla adından oldukça söz ettiren ARM firmasının gelecek dönemde piyasaya sunacağı yeni işlemciler şimdiki işlemcilere göre daha da hızlı bir yapıya sahip olacak. Şuan 28nm teknoloji ile üretim gerçekleştiren ARM’ın gelecek dönemde 20nm teknolojisine sahip işlemci üretmeye başlayacak. Bu çalışmalarla birlikte 2014’de karşımıza çıkmasını beklediğimiz işlemcilerin hızları 3.0 GHz hızında veya daha da üst seviyelerde olabilecek.

Qualcomm-Snapdragon-800

Şuanda ARM firmasının ürettiği ve Samsung ve Sony’nin amiral gemilerinde kullandığı Snapdragon 800 işlemcileri 2.3 GHz hızında hizmet veriyorlar. Oyun tutkunlarının en çok tercih ettiği bu cihazlara en iyi performansı sunan bu işlemcilerin gelecek dönemlerde daha da hızlanıyor olması bizleri  oldukça heyecanlandırmakta.  Bakalım 2014’de bizleri nasıl işlemciler karşılayacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap