Android Haberler 9 Temmuz 2013, 15:29
android jelly bean

Jelly Bean, Gingerbread’ı Geçti

Son yapılan istatistiklere göre uzun zamandır lider konumda olan Android 2.3 Gingerbread’ın kullanım oranını Android Jelly Bean geride bıraktı. Yeni sunulan neredeyse her Android telefon ve tablette Android Jelly Bean yer almaya başladı. Bu durumun böyle olması tabi ki de Jelly Bean’ın kullanım sayısını oldukça arttırdı. Haziran 2012 yılında duyurulan Android 4.1 Jelly Bean sürümünü ilk olarak Ekim ayında görmüştük.

android jelly bean

Samsung, HTC, LG ve Sony gibi birçok firmanın amiral gemilerine kısa zamanda sunduğu Android Jelly Bean güncellemesi ile Android’in son versiyonunun kullanım sayısı oldukça artış gösterdi. Tabi ki gözlerin Android 4.3’e çevrildiği şu günlerde Jelly Bean’ın kullanım oranının bu kadar artmış olması performans bakımından iyi cihazların sunulduğunu bize gösteriyor. Bakalım Android 4.3 ile karşımıza nasıl yenilikler çıkacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap