Araçlar 9 Temmuz 2013, 09:03
besiktas-1

Beşiktaş Belediyesi Android Uygulaması

Gün geçtikçe akıllı telefonlar ve hali ile mobil işletim sistemleri hayatımızın çok farklı noktalarında, farklı ihtiyaçlarımızı karşılamak için karşımıza çıkıyorlar. Daha önce web sitemizde de tanıttığımız gibi birçok, il – ilçe ve belediye kendi tanıtımlarını mobil işletim sistemleri için geliştirdikleri uygulamalar ile gerçekleştiriyorlar. Tabi bu uygulamalarda yalnızca il, ilçe ve belediyelerin tanıtımları değil o bölgelerde oturan insanların hayatlarını kolaylaştıracak özellikler de bulunuyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulama ise İstanbul’un büyük ilçelerinden birisi olan Beşiktaş hakkında kullanıcıların bilgilenmelerini sağlayacak olan Beşiktaş Belediyesi’nin Android uygulaması.

besiktas-1 besiktas-2

Uygulama üzerindeki ‘mobil denetim’ özelliğini kullanarak vatandaşlar Beşiktaş ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerini istedikleri zaman anlık olarak belediyenin ilgili birimlerine iletebiliyorlar. İsterlerse ilettikleri bu istek, öneri ve şikayetleri ister Beşiktaş Belediyesi uygulamasını kullanan diğer kullanıcılar ile ister de Twitter hesapları üzerinden kendi arkadaşları ile paylaşabiliyorlar. Yine uygulama menüsünden kolayca ulaşılabilen ‘e-rehber’  özelliği kullanılarak Beşiktaş ilçesi içindeki önemli kuruluşların adres ve telefonlarına ulaşılabiliyor. Beşiktaş ile ilgili haberleri takip etmek, belli aralıklar ile güncellenen fotoğraf galerileri ile Beşiktaş’ı izlemek de yine uygulama ile yapılabilecekler arasında yer alıyor.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Beşiktaş Belediyesi Android uygulamasını Google Play Store sayfasından cihazınıza indirebilirsiniz.

besiktas-apk

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.