Android Haberler 8 Temmuz 2013, 11:49
tegra-4

Tegra 4 Sevkiyatında Sorunlar Yaşıyor

2013’ün başlarında NVIDIA’nın tanıtmış olduğu Tegra 4 işlemciler ne yazık ki yaygın bir şekilde kullanıma sunulamadı. ARM Cortex-A15 tabanlı 4+1 çekirdeğe sahip olan işlemcide GeForce grafik birimi de yer alıyor. Bugüne kadar HP Sleedbook X2 ve Slate 21 ürünlerinde, ASUS Transformer Pad Infinity ürünlerinde Tegra 4’e yer verdi. Yılın ilk dönemlerinde Android ve Windows RT işletim sistemine sahip cihazlarda yoğun olarak kullanması beklenen bu işlemcinin sınırlı sayıda sevkıyat yapabildiği ifade ediliyor.

tegra-4

Son dönemde Snapdragon 600 ve 800 işlemcilerinin birçok akıllı telefonda yer verilmesi ve Samsung ve Apple’ın bazı modellerinde kendi işlemcilerini kullanması NVIDIA’ya pek pazar alanı bırakmadı. Bugünden sonra ise Tegra 4 işlemcisinin pek bir satış rakamına ulaşması zor gibi görünüyor. Belki de Tegra 4i olarak isimlendirilen 4G LTE entegreli Cortex-A9 tabanlı işlemcisi iyi bir satış gerçekleştirebilir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap