Sony 2 Temmuz 2013, 07:56
Honami_xi

Sony Honami ile 4K Video Keyfi Yaşanacak

Bu yılın en büyük çıkışını gerçekleştiren firmalardan olan Sony’nin merakla tanıtılacağı Honami isimli modeline ilişkin yeni görseller internete sızdırıldı. Xperia i1 olarak da tanıtılan bu modelde Snapdragon 800 işlemci kullanılıyor. Büyük bir ihtimalle 2.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci kullanacak olan akıllıya 2 GB RAM, BIONZ görüntü işlemci ve Areno 330 grafik birimi eşlik edecek. 3.000 mAh bütüklüğünde bataryaya sahip olacağı konusunda birçok haber sitesinde de yer alan ürünün en büyük özelliği kuşkusuz kamerası.

Honami_xi

Ürünün arkasında yer alması beklenen 20 MP kamera ile 4.000 x 2.000 çözünürlükte yani 4K video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Eğer ki bu özellik doğruysa kamera-telefon karışımı olan bu ürünün şimdilik piyasadaki en iyi ürün olduğunu söyleyebileceğiz. 12.800’e kadar ISO değerine sahip olduğu belirtilen bu kamerada ayrıca Steadyshot modunun da yer aldığı ifade edilmekte.

Arttırılmış gerçeklik uygulaması, Bokeh, Info-eye, Socialcast ve farklı efekt uygulamalarına sahip olacak olan üründe ayrıca tek deklanşörde art arda birkaç kare seçerek pozun öncesi ve sonrasına gidebilen Timeshift özelliği de yer almakta.

Görsellerde görüldüğü üzere arayüzde de değişikliğe giden Sony’nin bu arayüzde yeni bir uygulama menüsüne yer verdiğini görüyoruz. Walkman uygulaması, Small Apps, Music Unlimited ve yeni bir klavye uygulaması göze çarpan uygulamalardan bazıları. Ürünün hakkında Sony tarafından bir bilgi verilmezken, tanıtımının 4 Temmuz’da Paris’te gerçekleşmesini bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap