HTC 2 Temmuz 2013, 16:30
htc-one-mini

HTC One’a Android 4.2.2 Jelly Bean Güncellemesi Geldi

HTC’nin amiral gemisi One modeline nihayet Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi sunulmaya başlandı. İlk olarak Tayvan’da başlayan bu güncelleme OTA ile dağıtılıyor. 465 MB büyüklüğünde sunulan güncellemenin versiyon numarası da 2.24.709.1 olarak belirtilmekte. Bu güncelleme ile birlikte Sense 5.0 kullanıcı arayüzüne DayDream özelliği, uyanma modunda widget, bildirim çubuğunda ayar butonları ve bu butonları özelleştirme imkanı geliyor. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte cihazın Home tuşuna basarak ayarları açma veya başka yeni işlevler tanımlayabilme gibi özelliklerin de geldiği belirtiliyor.

htc-one-mini

HTC’nin bu cihazında kullandığı Ultrapiksel kameraya da bu güncelleme ile çeşitli performans iyileştirilmeleri sunulmuş. Kamera ayarlarına eklenen AE/AF kilidi ile HTC One panaroma ve sıralı çekimlerde pozlama ve otofokus ayarlarını eşitliyor. Böylelikle tüm fotoğraf çekimlerinde daha kaliteli ve net bir görüntüye sahip olunuyor.

HTC’nin Zoe uygulamasında da yeni yenilikler sunulurken ayrıca uygulamanın hazır formatlara 6 yeni video formatı da eklenmiş durumda. Son güncelleme ile iyi bir yapıya sahip olan HTC One’ın bu güncellemesinin ülkemize ne zaman geleceği konusunda şimdilik bir açıklama bulunmamakta. Bu güncellemenin ülkemizde sunulmaya başlamasının ardından sizlere bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.