Google Play Store 1 Temmuz 2013, 15:42
play-store-v4

Android 2.2 ve Üzeri Sürümlere Google Play Store Gelecek

Google’ın geçtiğimiz aylarda sunmuş olduğu Play Store’un 4. sürümü nihayet Android 2.2 ve üzeri sürümlere geliyor. Google’ın ülke ülke sunmuş olduğu güncellemelerle kısa zamanda birçok ülkede kullanılabilir olacak olan Play Store v4.0’ın Android 2.2 ve Android 2.3 sürümlerine gelmesi birçok kullanıcıyı sevindirdi. Özellikle Play Store v4.0’ın Android 2.3 Gingerbread sürümüne gelecek olması milyonlarca kullanıcı sevindirdi diyebiliriz. Çünkü Android 2.3 sürümü halen en çok kullanılan Android sürümlerinden birisi.

play-store-v4

Peki Play Store v4.0’da Neler Yeni?

Sunulan bu yeni versiyonda markette yer alan uygulamaların simgeleri oldukça büyütülmüş olarak görünüyor. Uygulamalar ile ilgili bölümlerin yeşil temaya sahip olduğu görünürken kitap bölümünün de  mavi ağırlıklı bir renge sahip olduğu görülmekte. Kategorilere göre renk değiştiren yeni Play Store’un böylelikle farklı bir hava yarattığı görülüyor.

Play Store’un yeni sürümü ile Android cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların güncellemelerini otomatiğe alarak kendilerini güncellemesini sağlayabilir, yahut otomatik olarak güncellenmesini istemediğiniz uygulamaları da seçebiliyorsunuz.

Play Store’un daha önceki sürümlerinde yükleme esnasında bizden daha az fakat toplu bir şekilde yetki isteniyordu. Şimdi ise yetkiler gruplandırılarak daha anlaşılır halde sunulmuş. Böylelikle eski sürümlere göre Play Store daha güvenilir bir yapıya sahip olmuş.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap