Google Hangouts Nedir?

Tunlu
22.06.2013
Okuma
Yorum Yok

Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen, Google hesabına sahip kullanıcıların faydalanabileceği bir servis. Google Hangouts ile Google hesabı olan diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir, fotoğraf veya video içerikli gönderiler yapabilirsiniz. Google Hangouts’un en kullanışlı özelliği ise hem Android hem iOS gibi mobil işletim sistemleri ve Windows, Linux, Mac gibi masaüstü işletim sistemlerinde web tarayıcı uygulaması üzerinden çalışabiliyor olması. Bu özellik sayesinde istediğiniz her platformda arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Google Hangouts, arkadaş listenizdeki kişiler ile aynı anda en fazla 10 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabilmenizi sağlıyor. Sesli konferans görüşmenin yeni teknolojilere uyum sağlamış hali olarak tanımlanabilecek bu özellik birbirinden uzakta çalışan, proje geliştiren kişiler için oldukça faydalı olacağa benziyor.

hangouts

Google Hangouts’un senkronizasyon özelliği sayesinde görüşmelerinizi istediğiniz platformlar üzerinden devam ettirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse evinizdeki bilgisayarınız üzerinden başlattığınız görüşmeyi evden ayrılmanız gerektiği için yarıda kesmek istemiyorsunuz. Mobil işletim sistemi cihazınız üzerinden Hangouts uygulamasına giriş yaparak görüşmelerinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. Google Hangouts benzer haberleşme uygulaması gibi arka arkaya gelen iletilerde size sürekli olarak bildirim uyarısı vermez. Ayrıca Hangouts ayarlarından bildirim almak istemediğiniz zamanları seçerek o zaman diliminde gelen bildirimlerden daha sonra haberdar olabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak 11 MB boyutunda olan Google Hangouts uygulamasını Google Play Store sayfası üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

hangouts-apk

----

Yazar Bilgileri

Tunlu aliq09@hotmail.com
Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.