Sony 28 Haziran 2013, 16:10
sony-honami

Sony 4 Temmuz’da Honami Modelini Tanıtabilir

Akıllı telefon pazarına Xperia Z ve Xperia Z Ultra modelleriyle büyük bir giriş yapan ve Xperia Z modeli ile iyi bir başarı grafiği yakalayan Sony’nin kamera odaklı yeni akıllısı Honami’nin 4 Temmuz’da tanıtılması bekleniyor. Sony’nin 4 Temmuz’da düzenleyeceği etkinliğin davetiyesinde göze çarpan modelinin Honami’yi işaret ettiği belirtiliyor. Görselde net bir şekilde yan kısımlarda bir kamera butonu ve bazı boş alanlar göze çarpıyor. Bunlar da bu cihazın Honami olma olasılığını oldukça arttıran ihtimaller.

sony-honami

Sony’nin Honami isimli modelinde 2.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcinin yer alması bekleniyor. Adreno 330 grafik işlemciye ve 2 GB RAM’e sahip olacak olan ürünün 5-inç büyüklüğünde Full HD ekran ile gelmesi bekleniyor. Triluminous destekli olacak olan bu ekranın yanı sıra 20 MP çözünürlüğe sahip ve BIONZ görüntü işlemcili kameraya sahip olacak olan cihazın ön kısmında da 2.2 MP kamera yer alacak.

Çıkarılamayan bataryaya sahip olan ürünün Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelmesi beklenmekte. Sony’nin Xperia kullanıcı arayüzüne sahip olarak satışa sunulacak olan bu ürünün Xperia Z ve Xperia Z Ultra’da olduğu gibi toza ve suya karşı dayanıklı bir yapısı olacak.

İlk olarak Japon pazarında satışa sunulacak olan bu ürünün bu satışın ardından uluslar arası pazarda yerini alması bekleniyor. Ürünün kısa zamanda ülkemiz pazarında yerini almasını bekliyoruz. Ürünün şimdilik ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap