Sony 24 Haziran 2013, 21:16
Xperia-ZU

Sony Xperia Z Ultra Sahip Olduğu Özellikleri ile Dudak Uçuklatıyor!

Sony’nin en son amiral gemisi Xperia Z ile birçok ülkede büyük başarılara ulaşmıştı. Bu başarıların ardından Sony tarafından aynı Samsung’un Galaxy Note serisi gibi bir ürün çıkaracaklarına dair ortaya birçok iddia atılmıştı. Xperia Z Ultra ismi ile çıkacak olan bu ürünün özellikleri sonunda netlik kazandı. Aynı Xperia Z gibi performans odaklı bir ürün olan Xperia Z Ultra 6.44-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip. Tasarımsal olarak Xperia Z’yi andıran modelde 2.2-2.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi kullanılmakta.

Xperia-ZU

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan ürün 2 GB RAM’e ve Adreno 330 grafik işlemciyi bünyesinde barındırıyor. Sahip olduğu bu teknik özelliklerle birlikte şimdilik en güçlü akıllı telefon olmasını beklediğimiz Xperia Z Ultra da yer alacak Snapdaragon 800 platformunu Samsung ve LG’nin de kullanacağını düşünürsek 2013 yılı performans bakımından oldukça üstün telefonlara tanıklık edeceğimiz bir yıl olacak.

Sony’nin bu ürünü hakkında şimdilik bu kadar özelliğin kesin olduğu düşünülmekte. Bu ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap