Sosyal 22 Haziran 2013, 09:35
hangouts

Google Hangouts Nedir?

Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen, Google hesabına sahip kullanıcıların faydalanabileceği bir servis. Google Hangouts ile Google hesabı olan diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir, fotoğraf veya video içerikli gönderiler yapabilirsiniz. Google Hangouts’un en kullanışlı özelliği ise hem Android hem iOS gibi mobil işletim sistemleri ve Windows, Linux, Mac gibi masaüstü işletim sistemlerinde web tarayıcı uygulaması üzerinden çalışabiliyor olması. Bu özellik sayesinde istediğiniz her platformda arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz. Google Hangouts, arkadaş listenizdeki kişiler ile aynı anda en fazla 10 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabilmenizi sağlıyor. Sesli konferans görüşmenin yeni teknolojilere uyum sağlamış hali olarak tanımlanabilecek bu özellik birbirinden uzakta çalışan, proje geliştiren kişiler için oldukça faydalı olacağa benziyor.

hangouts

Google Hangouts’un senkronizasyon özelliği sayesinde görüşmelerinizi istediğiniz platformlar üzerinden devam ettirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse evinizdeki bilgisayarınız üzerinden başlattığınız görüşmeyi evden ayrılmanız gerektiği için yarıda kesmek istemiyorsunuz. Mobil işletim sistemi cihazınız üzerinden Hangouts uygulamasına giriş yaparak görüşmelerinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. Google Hangouts benzer haberleşme uygulaması gibi arka arkaya gelen iletilerde size sürekli olarak bildirim uyarısı vermez. Ayrıca Hangouts ayarlarından bildirim almak istemediğiniz zamanları seçerek o zaman diliminde gelen bildirimlerden daha sonra haberdar olabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak 11 MB boyutunda olan Google Hangouts uygulamasını Google Play Store sayfası üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

hangouts-apk

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap