Android Haberler 21 Haziran 2013, 08:04
GALAXY-NX

Samsung’un Galaxy NX Kamerasının Özellikleri

Akıllı telefon pazarında büyük başarılar elde eden Samsung, diğer ürünleriyle de teknoloji pazarında büyük yankılar uyandırıyor. Dün gerçekleşen Samsung Premiere 2013 etkinliğinde Samsung’un Galaxy NX isimli kamerası tanıtıldı. 1.6 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciye sahip olan ürün 2 GB RAM’e sahip. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan akıllıda 20.3 MP kamera yer alıyor. APS-C CMOS sensörüne sahip olan ürün ayrıca 100-25.600 ISO aralığına ve hibrit otomatik netleme özelliklerine de sahip.

GALAXY-NX GALAXY-NX-1

4.8-inç büyüklüğünde ve HD çözünürlüğünde TFT LCD ekrana sahip ürün saniyede 8.6 kare çekebiliyor. 16GB dahili hafızaya sahip olan ürünün hafızası microSD kart yardımıyla +64GB daha arttırılabiliyor. Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 3G/4G veri transfer teknolojilerine sahip olan üründe ayrıca GPS, A-GPS de yer alıyor.

Samsung Galaxy NX 136.5 x 101.2 x 25.7 mm boyutlarında olan ve 4.360 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Ürünün batarya ile ağırlığı ise 495 gram olarak belirtiliyor.  İvmeölçer, pusula, jiroskop ve yakınlık sensörü gibi sensörlere sahip olan akıllı 1920 x 1080p FULL HD 25 FPS video kaydı gerçekleştirebiliyor. Dahili flaşa sahip olan ürün karanlık ortamlarda net çekimler gerçekleştirebiliyor. Lensleri değiştirilebilen yapıya sahip olan ürün 45mm 2D/3D lens modelleriyle üç boyutlu fotoğraf ve video çekebilme imkanı sunan akıllıya 30 farklı akıllı çekim modu eşlik ediyor.

Çekim kalitesi bakımından üst seviye akıllı olan Samsung Galaxy NX ayrıca sahip olduğu performanslı özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor. Modelin şimdilik ne zaman satışa sunulacağı ve ne zaman satışa sunacağı konusunda şimdilik bir bilgiye yer verilmemiş.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap