Android Haberler 21 Haziran 2013, 15:04
갤럭시3(국내)

Samsung “ATIV Q” Hem Tablet Hemde Bilgisayar

Son yıllarda oldukça popüler bir kitleye ulaşan tablet pazarında satışlar her geçen ay daha da artış gösteriyor. Tabi bu artışların böyle olması üreticilerin de daha iyi ürünler çıkarmasını teşvik etmekte. Son olarak Samsung’un tanıtmış olduğu bir ürünle hem bilgisayar hemde tableti bir arada bulmanız mümkün. ATIV Q ismi verilen üründe hem Windows 8 hemde Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi yer almakta. Kolaylıkla işletim sistemleri arasında veri transferi yapabilme özelliğine sahip olan ATIV Q performans bakımından da oldukça üstün seviyede.

갤럭시3(국내)

Intel Core Haswell işlemci kullanan akıllıya 4 GB RAM ve 128 GB SSD eşlik etmekte. USB 3.0, USB 2.0 ve microHDMI gibi slotların yanı sıra SD kart slotuna da sahip olan ürünün ekranı 13.3-inç büyüklüğünde ve 3200 x 1800 piksel çözünürlüğünde. Dört farklı moda sahip olan ürünü tam klavyeli erişimli dizüstü, standart tablet modu, yükseltilmiş tablet modu ve dik duran tablet modlarında kullanmanız mümkün. 1.27 kg ağırlığında olan ürünün iki işletim sisteminde de Samsung’un S Pen teknolojisini rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. 9 saat kullanım sunan bataryaya sahip olan ATIV Q’nun şimdilik ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı konusunda bir bilgiye yer verilmemiş. Ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap