Araçlar 19 Haziran 2013, 07:55
Yandex.Browser

Yandex Browser Android’de Yerini Aldı

Ülkemizde son zamanda en çok yayılan internet tarayıcılarından birisi olan Yandex Browser‘ın Android sürümü yayınlandı. Aynı bilgisayarlarımızda kullandığımız yapıya sahip olan uygulamanın ekranının altında yer alan arama butonu sayesinde arama yapmak oldukça kolay. Tablo adlı görselde yer alan favoriler ve en çok ziyaret edilen sayfalar kısmıyla da favori sitelere kısa sürede ulaşmak mümkün. Bilgisayarımızda olduğu gibi Android tarayıcısında da bulunan Turbo teknolojisi sayesinde düşük bağlantı hızlarında dahi hızlı bir şekilde internet kullanmak mümkün.

Yandex.Browser

Google Play Store üzerinde yer alan Yandex Browser açıklaması:

Android tabanlı akıllı telefonlar için basit ve kullanışlı bir tarayıcı. Tam adresi girmeseniz bile tarayıcı, hangi siteyi aradığınızı anlar. Dahili arama sayesinde, fazladan tıklamalara ihtiyaç duymadan gerekli kaynakları doğrudan açabilirsiniz. Sevdiğiniz siteler her zaman elinizin altında olur. Yüksek sayfa yükleme hızı ile internette rahatça gezinebilirsiniz.

Adresler ve sorgular için akıllı satır:
– rahat çalışmanız için ekranın alt kısmında, parmaklarınızın hemen altında yer alır;
– hem klavyeden hem de mikrofon aracılığıyla sesli olarak girilen sorguları ve site adreslerini anlar;
– sitenin adresini tam olarak bilmeseniz de, tarayıcı birçok siteyi ve sayfayı açıklamaya göre tanır; örneğin, [hürriyet] veya [ekşisözlük].

Yeni mobil arama
– zamandan tasarruf etmeniz için arama, size hazır yanıtları sunar: haberler, görseller, video ve kurumların haritadaki konumları. Örneğin, müzik klibi aradığınızda, arama doğrudan videoyu izlemenizi önerir.
Sevdiğiniz sitelere hızlı erişim:
– adres satırına tıkladığınızda ve yeni sekme açtığınızda, en çok ziyaret ettiğiniz siteleri içeren Tablo açılır;
– sevdiğiniz sitelerin Tablo’da sabit olarak kalmaları için gerekli siteleri seçip manuel olarak onları sabitleyebilirsiniz.

Hızlandırılmış sayfa yüklemesi
– Turbo teknolojisi sayesinde uygulama, web sayfalarının içeriklerini sıkıştırarak yavaş internet bağlantısında bile sayfaların hızlı yüklenmesini ve mobil internetten tasarruf etmenizi sağlar.

El hareketleri ile yönetim:
– yeni sekme açmak için akıllı satırı tutup biraz çekmeniz yeterlidir;
– sekmeler arasında geçiş yapmak için parmağınızla sayfayı sürüklemeniz yeterli olur.

Güvenli koruma
– virüs ve zararlı sitelerden korur.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Yandex Browser sizlerin de en çok tercih edeceğiniz internet tarayıcılarından birisi olmaya aday. Uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap