Sony 18 Haziran 2013, 15:39
Xperia i1 Honami

Sony Xperia i1 Honami’nin Özellikleri Yoksa Bunlar Mı?

Samsung’un Galaxy S4 Zoom ve Nokia’nın EOS gibi akıllıları ile fotoğraf odaklı telefonları tanıtmasından ardından şimdi de gözler Sony’e çevrildi. Xperia i1 Honami ismi ile tanıtılması beklenen Sony’nin yeni akıllısının bir görseli ortaya çıktı. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olması beklenen Sony’nin bu akıllısının 4 çekirdekli 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Adreno 330 grafik işlemciyi kullanması beklenen akıllıya ayrıca 2 GB RAM eşlik etmekte.

Xperia i1 Honami

5-inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen ürünün 32 GB dahili hafızaya sahip olmasına kesin gözle bakılmakta. MicroSD kart desteğine de sahip olacak olan ürünün arka kısmında 20 veya 13 MP çözünürlüğünde Exmor RS kameranın yer alması bekleniyor. LED flaşa ve değiştirilebilir lens teknolojine sahip olması beklenen bu kameranın haricinde ürünün ön kısmında 2.2 MP kameranın yer alacağı belirtiliyor.

3.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olması beklenen ürünün Wi-Fi, NFC, Bluetooh 4.0, 4G ve GPS gibi veri transfer teknolojilerini bünyesinde barındırması beklenilmekte. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak olan akıllının ayrıca Sony’nin yenilenmiş Xperia arayüzünü de kullanması bekleniyor.

Performans bakımından şimdiye kadar ki en üstün telefon olmasını beklediğimiz Xperia i1 Honami’nin bu özelliklerinin şimdilik kesinlik kazanmadığını belirtmek isteriz. IP 55 ve 58 sertifikalarını da bünyesinde barındırması beklenen bu akıllının sağlam bir yapıya sahip olacağına kesin gözle bakılıyor.

Sony tarafından ürünün Temmuz ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap