Diğer Telefonlar 18 Haziran 2013, 22:19
Ascend P6

Huawei Ascend P6’nın Özellikleri Netleşti

Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinden birisi olan Huawei’nin yeni akıllısı Ascend P6 Londra’da gerçekleştirilen bir etkinlikle tanıtıldı. Dünyanın en ince telefonu unvanına sahip olarak tanıtılan Ascend P6 sadece 6.18 mm inceliğe sahip. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden güç alan akıllı 4.7-inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde LCD ekrana sahip. Performans bakımından Samsung’un ve Sony’nin amiral gemilerinden geride kalan bu ürünün en büyük artısı kuşkusuz inceliği.

Ascend P6

8 MP arka kameraya sahip olan akıllı bu kamera ile dört santimetreden makro çekimler yapabiliyor. Ürünün ön kısmında ise görüntülü konuşma imkanı sunan 5 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. İnceliği gibi ağırlığı bakımından da oldukça üstün olan bu akıllı sadece 120 gram ağırlığında. 2.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan akıllıda eldivenle kullanım imkanı sunan Magic Touch teknolojisi de yer alıyor. 8GB dahili hafızaya sahip olan Huawei’nin bu akıllısının hafızası microSD kart yardımıyla +32GB daha arttırılabiliyor.

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulacak olan akıllıya ayrıca Ascend P6 Emotion arayüzünü kullanmakta. Bu ay Çin’de satışa sunulacak olan akıllının gelecek ayda ise Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Ülkemiz pazarında da rafları süsleyecek olan bu akıllının Çin’deki satış fiyatının 600 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap