Asus 15 Haziran 2013, 12:43
Yeni-Nexus-7

Yeni Nexus 7’nin Özellikleri Belli Oluyor

Google – Asus ortaklığı ile geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Nexus 7 tabletinin, Android 4.3 Jelly Bean sürümüne sahip yeni bir versiyonunun pazara sunulması bekleniyordu. Bu beklentiler nihayet sonuca ulaşmaya başladı. FCC onayı ile yayınlanan görsellere baktığımızda yeni Nexus 7, eski Nexus 7’de olduğu gibi Asus – Google ortaklığı ile sunuluyor. Performans bakımından ilk Nexus 7’ye göre daha üstün olacak olan yeni modelde Nvidia’nın Tegra işlemcisi yerine bu sefer Qualcomm’un Snapdragon S4 Pro işlemcisine yer veriliyor.

Yeni-Nexus-7

4 çekirdekli APQ8064 tabanlı işlemciden güç alacak olan yeni Nexus 7‘ye Adreno 320 grafik işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM eşlik ediyor. 7-inç büyüklüğünde 1920 x 1080 Full HD ekran çözünürlüğüne sahip ekrana sahip olacak olan ürün oldukça kaliteli görüntü sunacak. FCC onaylı resimde görüldüğü üzere 3950 mAh büyüklüğünde batarya kullanan ürün bu bataryayla biraz sorun yaşayacak gibi görünse de sahip olduğu işlemcinin az enerji tüketimi bu durumu az da olsa dengeleyecek.

Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC, 3G/4G ve QI Wireless (kablosuz şarj) teknolojilerine sahip olacak olan ürün 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği ile satışa sunulacak. Performans bakımından oldukça üstün bir yapıya sahip olacak olan yeni Nexus 7’nin 16GB’lık Wi-Fi modelinin 229 dolardan satışa sunulması düşünülmekte. Bu fiyat etiketi ile iyi bir satış rakamına ulaşmasını düşündüğümüz bu ürünün en büyük artısı ise sahip olduğu Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi olacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap