Sony 13 Haziran 2013, 22:31
xperia-z-ultra

Sony Xperia Z Ultra’nın Görseli ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony’nin Phablet kategorisine dahil olması beklenen Xperia Z Ultra isimli akıllısının görseli ortaya çıktı. Sony tarafından resmi olarak onaylanmasa da üründe Qualcomm’un 2.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemciden güç alması bekleniyor. Adreno 330 grafik işlemcisini kullanması beklenen üründe 2GB RAM’in yer alması bekleniyor. 6.44-inç büyüklüğünde devasa bir ekrana sahip olacak ürün Full HD çözünürlük sunması bekleniyor. Xperia Z’ye çok benzer bir tasarıma sahip olan ürünün Xperia Z’de olduğu gibi toza ve suya karşı dayanıklılığını kanıtlayan IP58 sertifikasına sahip olması bekleniyor.

xperia-z-ultra

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanması beklenen akıllının ayrıca Stylys kalem desteğini de sunması beklenmekte. Performans bakımından oldukça üstün özelliklere sahip olacak olan Xperia ZU’nun kamera bakımından oldukça iyi bir yapıya sahip olması beklenmekte. 8 MP çözünürlüğünde Exmor RS sensörüne sahip arka kameraya sahip olacak olan akıllının ön kımıns da Exmor R sensörüne sahip 2.2 MP kameranın bulunması beklenmekte.

Batarya konusunda kendi alanındaki birçok akıllıya göre oldukça üstün bir yapıya sahip olacak olan Xperia Z Ultra’nın 4.000 mAh büyüklüğünde batarya kullanması bekleniyor. 4 Temmuz’da Paris’te gerçekleşecek olan bir etkinlikte resmi olarak tanıtılması beklenen bu ürünün şimdilik ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap