Klasik Oyunlar 13 Haziran 2013, 08:17
scrabble-2

EA Games’den Scrabble Oyunu

EA Games, oyun severlerin yakından takip ettiği, FIFA, Real Racing gibi oyun serilerinin geliştiricisi olan Dünya çapında bir oyun geliştirme stüdyosu. Adından uzun yıllardır söz ettiren firma konsol ve PC oyunları haricinde Google Play Store üzerinde yayınladığı Android oyunları ile de dikkat çekiyor. Scrabble da bu oyunlardan birisi. Scrabble oyunundan hiç bilmeyenler için kısaca bahsedecek olursak; Scrabble  iki veya altı kişilik gruplar ile oynanabilen bir kelime türetme oyunudur. Oyuncuların her biri oyun tahtası üzerindeki harfleri kullanarak mantıklı kelimeler türetmeye çalışırlar. Ürettikleri kelimelere ve kullandıkları harflere göre de oyun içerisindeki puanlarını alırlar. EA Games tarafından geliştirilip, Android cihaz kullanıcılara sunulan oyun da Scrabble keyfini mobil cihazlarınızda yaşayabilmenizi amaçlıyor.

scrabble-1 scrabble-2

Oyun kullanıcılarına İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce gibi popüler dillerde oynama imkanı veriyor. EA Games Scrabble oyununu Android işletim sistemli cihazınızda oynayabilmeniz için cihazınızın internet bağlantısı olması gerekiyor. Geniş ekranlı tablet bilgisayarlara da destek veren oyunun içerisinde diğer oyuncular ile anlık olarak mesajlaşabilme, Facebook hesabınız ile giriş yapıp, oyuna arkadaşlarınızı davet edebilme gibi kullanışlı özellikler de bulunuyor. Oyun hakkında yapacağımız tek olumsuz yorum ise oyunu henüz kullanıcılarına Türkçe dil desteği sunmaması.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Google Play Store’da kullanıcılardan ortalama 3.8 puan alan Scrabble oyununu cihazınıza indirip, kurabilirsiniz.

scrabble-apk

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap