Samsung 12 Haziran 2013, 13:08
galaxy-s4-zoom

Samsung Galaxy S4 Zoom’un Özellikleri Netleşti

Samsung’un bugün yapmış olduğu bir açıklama ile Galaxy S4 Zoom modeli tanıtılmış oldu. Geçtiğimiz yıl Galaxy Camera modelini tanıtan Samsung’un bu model ile hem telefon hemde fotoğraf makinesini birleştirdi. Performans bakımından orta seviye bir akıllı olan Galaxy S4 Zoom’un Galaxy Serisi modellerine göre biraz tombul yapıda olduğu en dikkat çekici noktalardan birisi. 4.3-inç büyüklüğünde ve 960 x 540 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olan akıllı 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Exynos işlemciden güç alıyor. Android 4.2.2 işletim sistemini kullanan akıllıya 1.5 GB RAM eşlik ediyor.

galaxy-s4-zoom galaxy-s4-zoom-1

16 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan akıllı standart olarak 16:9 görüntü formatında 12 MP görüntü kaydı gerçekleştirebiliyor. 26 farklı kamera modu ile gelen akıllı fotoğraf çekimi ve video kaydı için kullanıcılarına çok sayıda ince ayar olanağı da tanıyor. Arka kamerasının yanı sıra 1.5 MP ön kameraya da sahip olan akıllıda microSD kart yuvası da bulunuyor.

LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve NFC gibi teknolojilerini bünyesinde bulunduran Galaxy S4 Zoom, 2.330 mAh büyüklüğünde batarya ile geliyor. 20 Haziran’da Londra’da gerçekleşecek olan Samsung etkinliğinde kullanıcıların rahatlıkla inceleyebileceği bu akıllının şimdilik ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Samsung’un kamera ve telefon özelliklerini bir arada birleştirdiği Galaxy S4 Zoom akıllısı hakkında oluşacak yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap