Android Haberler 10 Haziran 2013, 07:35
Android-Virus

Android’de Tehlikeli Virüs Tespit Edildi

Biliyorsunuz ki bilgisayarlarımızda en büyük tehlike virüs, aynı şekilde bu virüs tehlikesi Android tabanlı tablet ve telefonlar için de geçerli. Aslında bilgisayarlarımızda olduğu kadar aşırı bir virüs sayısına sahip olmayan Android platformunda gene de tehlikeli tabir edebileceğimiz virüsler yer alıyor. Son günlerde tespit edilen “Backdoor.AndroidOS.Obad.a” isimli truva atının Android platformuna oldukça zarar verdiği ortaya çıktı. Bu truva atının asıl amacı sizin üzerinizden para kazanmak. Bu iş içinse sizden habersiz olarak özel numaralara özel SMS atmakta. Bunun yanı sıra bu virüs bulaştığı cihaza başka zararlı yazılımlar indirerek kurulumunu da gerçekleştirebiliyor.

Android-Virus

Bugüne kadar kendini çok iyi bir şekilde gizleyen Backdoor.AndroidOS.Obad.a isimli bu truva atı kısaca cihazınızın yönetici izinlerini ele geçiriyor. Eğer silmeye kalkarsanız da silinmesine izin vermiyor. Tabi ki yeni bir ROM yükleyerek silmek mümkün. Bluetooth’la veya başka transfer yollarla diğer cihazlara da bulaşabilen bu virüs şimdilik Android işletim sistemi kullanan yüzde 0.15’lik bir cihaza bulaşmış durumda. Kısa zamanda Google’ın bu virüse karşı yeni bir hamle gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bakalım karşımıza ne gibi virüsler çıkacak ve Google ne gibi önlemler alacak.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Finans Gündem

    Tehlikeli virüs Android’de: Zararlı yazılımlar ile başı dertten bir. Android’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

    Cevapla

Yorum Yap