Samsung 9 Haziran 2013, 16:55
galaxy-ace-3

Samsung Galaxy Ace 3’ün Özellikleri Belli Oluyor

Ülkemiz pazarında iyi bir satış rakamına ulaşan Galaxy Ace serisine yeni bir üye ekleniyor. Galaxy Ace 3 olacak olan bu model diğer modellerde olduğu gibi orta seviye bir akıllı olacak. 4-inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde TFT ekran kullanacak olan Galaxy Ace 3, 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alıyor. Büyük bir ihtimalle ARM Cortex-A9 mimarisini kullanacak olan bu işlemciye ek olarak cihazda 1 GB RAM yer almakta. 4 GB dahili hafızaya sahip olacak olan akıllıda ayrıca diğer ürünlerde olduğu gibi microSD kart desteği de bulunacak.

galaxy-ace-3

Önde ve arkada kameraya sahip olan akıllının önünde VGA kamera yer alırken arkasında 5 MP çözünürlüğünde LED flaşa sahip ve 720p video kaydı gerçekleştirebilen kamera yer alıyor. Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS gibi veri transfer teknolojilerine sahip olacak olan akıllıda 1.500 mAh büyüklüğünde bataryaya yer verilmiş. Sensörler bakımından biraz geri kalmış bir model olacak olan Galaxy Ace 3’de dijital pusula, yakınlık, hareket ve ışık sensörü yer alıyor.

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak olan akıllıda ayrıca Samsung’un son kullanıcı arayüzü olan TouchWiz Nature UX 2.0’da yer alacak. Çift SIM kartlı ve tek SIM kartlı olmak üzere iki farklı modelle satışa sunulacak olan Galaxy Ace 3’ün 20 Haziranda Samsung’un düzenleyeceği etkinlik ile resmi olarak tanıtılmasını bekliyoruz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap