Sony 8 Haziran 2013, 07:24
Sony-Xperia-ZU

Sony’den Kocaman Ekranlı Akıllı “Xperia ZU”

Samsung’un Temmuz ayı içerisinde tanıtmasını beklediğimiz Galaxy Note 3 modelinden önce Sony’nin bir modeli çıkacağı dedikoduları yayılmaya başladı. Xperia ZU adı verilecek olan bu akıllı Samsung’un Galaxy Note 3’deki tahmin edilen ekranına göre 0.44-inç büyüklüğe sahip olacak. 6.44-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak olan Xperia ZU 2.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. Performans bakımından oldukça iyi bir akıllı olan Xperia ZU’ya ayrıca Adreno 330 grafik birimi de eşlik etmekte. Samsung’un Galaxy Note 3 modeline göre IP58 sertifikası sayesinde bir artıya daha sahip olan Sony’nin bu akıllısı şimdilik rakiplerine göre oldukça önde.

Sony-Xperia-ZU

Full HD ekranı sayesinde kaliteli bir çözünürlük sunan Xperia ZU’da 2 GB RAM yer alıyor. Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü yüklü olarak satışa sunulacak olan bu akıllıda ayrıca Stylus kalem desteği de yer almakta. Ürün hakkında şimdilik bu kadar özellik belli olsa da bu özelliklere baktığımızda akıllının ne kadar iyi bir performans sunacağı kuşkusuz görülmekte.

Sony tarafından resmi tanıtımı gerçekleştikten sonra diğer teknik özelliklerin de belli olacağı bu akıllının ayrıca bu tanıtımla birlikte ne zaman satışa sunulacağı konusunda da bir bilgi sahibi olacağız. Ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllının fiyatı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Gelecek günlerde oluşacak yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap