Samsung 7 Haziran 2013, 16:58
galaxy-s4-hafiza

Galaxy S4’e Güncelleme Geldi! Artık Hafıza Sorunu Bitti

Samsung’un büyük bir etkinlik ile tanıttığı Galaxy S4 modeli sahip olduğu performanslı teknik özellikleri sayesinde kısa sürede iyi bir kullanım miktarına ulaşmış ve satış rekorları kırmıştı. Ürünün ilk çıktığında bazı kullanıcıların yakınmış olduğu hafıza sorunu sebebiyle Samsung’un güncellemeyle bu sorunu halletmesi bekleniyordu. Ürünün satışa çıkmasından 2 ay geçtikten sonra nihayet Samsung  Galaxy S4 için güncellemesini sundu. XXUBMEA kod adı verilen bu güncelleme ile cihazda 366 MB büyüklüğünde hafıza artış gösteriyor. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte bazı uygulamaları SD karta taşıma izni de verilmiş durumda.

galaxy-s4-hafiza

Güncelleme sonrasında 16GB’lık Galaxy S4’ün yazılımsal hafızasının dışında boş hafıza miktarı 9.15 ile 9.23 GB arasında değişiklik göstermekte. Galaxy S4 satışa sunulduğunda SD karta taşıma butonu bulunmuyordu, bu güncelleme ile birlikte bu botun da cihazda yer alıyor.

Sunulan bu güncelleme ile birlikte hafıza sorunu çözülürken Galaxy S4’e HDR video özelliği de eklenmiş. Bunun yanı sıra ekran kaydırma sırasında oluşan ekranda bulanıklık ve yazıların okunamaması sorunları da hallediliyor.

İlk olarak Almanya’daki Galaxy S4 sahiplerine sunulan bu güncellemenin kısa sürede ülkemizdeki Galaxy S4 sahiplerine de sunulması bekleniyor. Sunulacak bu güncelleme hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.