Samsung 5 Haziran 2013, 13:10
galaxy-s4-active

Samsung Galaxy S4 Active’in Özellikleri Kesinlik Kazandı

Samsung’un Galaxy S4 modelini tanıtmasının ardından karşımıza çıkması beklenen Galaxy S4 Active modeli resmi olarak tanıtıldı. Sony’nin Xperia Z modeli ile büyük bir başarıya ulaşmasının ardından şimdi de gözler Samsung’un Galaxy S4 Active ile bu başarıya ulaşıp ulaşmayacağına çevrildi. Performans bakımından oldukça üstün özelliklere sahip olan bu model 1.9 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden güç alıyor. 5-inç büyüklüğünde ve Full HD ekrana sahip olan ürünün ekranı eldivene bile tepki verecek düzeyde. Android 4.2.2 işletim sistemini kullanan akıllı ayrıca her Galaxy serisinde olduğu gibi Samsung’un TouchWiz kullanıcı arayüzünü de kullanacak.

galaxy-s4-active

2.600 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan ürünün arka kısmında 8MP çözünürlüğünde kamera mevcut. Galaxy S4 Active bu kamera ile 1080p video kaydı gerçekleştirebiliyor. IP67 sertifikası ile dayanıklılığını kanıtlayan akıllı 30 dakika boyunca 1 metre sunul altında durabilme yeteneğine de sahip. Tabi ki bunun yanı sıra ürün su altında fotoğraf çekebilme ve deklaşör kullanma gibi özelliklerine de sahip.

Galaxy S4’ün tasarımına göre biraz değişikliğe sahip olan bu akıllının arka kısmında yer alan vidalanmış görünümü en dikkat çekici yerlerinden birisi. Şimdilik ürün hakkında bu kadar detaya yer verilmiş durumda. Samsung tarafından 20 Haziran’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte ürünün daha detaylı özellikleri ve fiyatı konusunda bilgiler sunulacak. Etkinlik içerisindeki gelişmeleri sizlerle paylaşacağımız dan emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap