HTC 4 Haziran 2013, 08:17
htc-one-mini

HTC One Mini’nin Özellikleri

Samsung’un Galaxy S3 Mini ile iyi bir başarıya ulaşmasının ardından HTC’nin de One Mini isimli modeli çıkarıp çıkarmaması bekleniyordu. Uzun bir ara süren bu beklentinin ardından yeni söylentilere göre HTC One Mini çalışmaları başlamış durumda. M4 kod adını alacak olan bu akıllı HTC One gibi yüksek bir performansa sahip olmayacak. Qualcomm’un çift çekirdekli işlemcisini kullanacak olan akıllı 2GB RAM’e sahip olması bekleniyor. 4.3-inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde Super LCD2 ekrana sahip olan akıllı böylelikle Galaxy S3 Mini’ye göre daha iyi bir ekran kullanmış oluyor.

htc-one-mini

Haziran-Temmuz ayı içerisinde tanıtılması beklenen HTC One Mini’nin 16 GB dahili hafızaya ve 1.700 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olduğu belirtiliyor. Üründe ayrıca yer alacak microSD kart yuvası sayesinde dahili hafızayı arttırmak mümkün olacak. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan akıllı HTC’nin Sense 5.0 kullanıcı arayüzünü de bünyesinde bulunduracak.

HTC’nin yeni modellerinde yer alan Ultrapiksel kameranın bu modelinde de yer alması bekleniyor. Ürünün şimdilik fiyatı konusunda bir bilgiye yer verilmezken ülkemiz pazarında da bu modelin satışının gerçekleşmesini bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap