Asus 4 Haziran 2013, 15:49
ASUS-MeMO-Pad-HD7

ASUS MeMO Pad HD7’nin Özellikleri Netlik Kazandı

Akıllı telefon pazarında pek aktif olarak rol almayan Asus, Computex 2013 etkinliğinde uygun fiyatlı MeMO Pad HD7 isimli akıllısını tanıttı. Telefon pazarının aksine tablet pazarında önemli bir role sahip olan Asus’un bu tableti ile iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz. Performans bakımından orta-üst seviye sayılabilecek bir ürün olan Asus MeMO Pad HD7, ARM Cortex-A7 tabanlı 4 çekirdekli işlemciden güç alıyor. İşlemcinin hızına dair bir bilgilendirme yapılmazken 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde 7-inç IPS ekran kullandığı belirtilmekte. Üründe yer alan HD ibaresi de MeMO Pad 7’den daha iyi ekrana sahip olmasından dolayı bulunuyor.

ASUS-MeMO-Pad-HD7

10.8mm inceliğinde ve 302 gram ağırlığında olan MeMO Pad HD7’nin arka kısmında 5MP kamera yer alırken ön kısmında da 1.2MP kamera yer alıyor. Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve GPS gibi veri transfer teknolojilerine sahip olan akıllının 16GB ve 8GB olarak iki farklı versiyonu yer alıyor. 16GB’lık ürünün fiyatı 149 Dolar olarak belirtilirken, 8GB dahili hafızaya sahip olan ürün 129 Dolar olarak belirtilmekte. Dahili hafızanın yanı sıra farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan MeMO Pad HD7’nin şimdilik ne zaman satışa sunulacağı konusunda bir açıklama bulunmamakta.

Ülkemiz pazarında da yer almasını beklediğimiz bu ürünün bu fiyat etiketi ile iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz. Uygun fiyata iyi performans sunan Asus’un bu tableti hakkında oluşacak yeni bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

 1. emrullah bulut

  bu tablette fifa 14 oynanırmı memopad hd 7

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Fifa 2014 oyunun ne kadar donanım özelliği istediği konusunda net bir bilgim yok ama oynanacağı konusunda düşünüyorum.

   Cevapla

Yorum Yap