Android Haberler 4 Haziran 2013, 23:04
Android-oranlari-mayis

Android Kullanım Oranları (Mayıs 2013)

Google’ın her ay düzenli olarak paylaşmış olduğu Android istatistikleri bu ay da bu geleneği bozmayarak paylaşıldı. Android ekosisteminde yer alan cihazların hangi oranlarda kullanıldığı paylaşılan bu istatistiklerde en dikkat çekici Android sürümü ise Jelly Bean olarak göze çarpmakta. Android 4.2.2 ve Android 4.1 ile ifade edebileceğimiz Jelly Bean sürümleri Android ekosisteminde yer alan neredeyse 3’de 1 cihazda kullanılıyor. Tabi bu kullanımın artmasındaki en büyük sebep kuşkusuz Samsung’un geçtiğimiz dönem satışa sunduğu Galaxy S4 modeli.

Android-oranlari-mayis

Android Jelly Bean güncellemeleri sunulmaya başladıktan sonra Android Ice Cream Sandwich kullanım oranı oldukça düşüş yaşamış durumda. Mayıs ayı Android Ice Cream Sandwich kullanım oranı yüzde 25.6 olarak ifade edilirken bu oranın gelecek ay yüzde 20 seviyesine kadar düşmesini bekliyoruz.

Her sunulan istatistikte büyük bir kullanım oranına sahip olan Android Gingerbread kullanımı geleneği bozmayarak Mayıs ayında da en çok kullanılan sürüm oldu. Yüzde 36.4 kullanım oranına sahip olan Gingerbread’ın gelecek ay ki sunulacak istatistik biraz olsun düşüşe geçmesini bekliyoruz.

Android diğer sürümlerinin kullanım oranları ise, yüzde 3.2 ile Froyo, yüzde 1.5 ile Eclair olarak sıralanıyor. Haziran ayı için sunulacak Android kullanım istatistiklerinde görüşmek üzere.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap