Samsung Galaxy S’e Android 4.2.2 Yükleme

Aliq
24.05.2013
Okuma
Yorum Yok

Bir zamanların en iyi telefonlarından birisi olan Galaxy S’e geçtiğimiz yıldan itibaren son Android güncellemelerini almayı bırakmak zorunda kaldı. Samsung tarafından performansı yetersiz olarak belirtilerek sunulmayan bu güncellemeleri Custom ROM olarak yüklemek mümkün. Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S’e Android 4.2.2 yüklemesini anlatacağız. Kişisel olarak denemiş olduğum bu Android sürümü performans olarak oldukça üst seviyede. Bu ROM ile birlikte 396 MB RAM kullanabiliyorsunuz.

galaxy s android 4.2.2

Samsung Galaxy S modelimizi Android 4.2.2 yapacak olan bu ROM’un ismi C-ROM Mix v21’dir. Bu ROM ile birlikte gelecek olan kısaca özellikler şu şekilde sıralanıyor:

Yeni C-ROMWiz Tema

Yeni C-ROM Duvar kağıtları

Hybird Ayarları

Pie Kontrolü (genişletilmiş masaüstü ayarları yapılmadan)

En son RootBox kaynakları ile derlenen ROM

En son Semaphore 2.9.18s Big Mem Yama

Yeni ekran kilidi açma

Fraworks: Power Widget’de kaydırarak parlaklık ayarlarını ayarlayabilme

CRT ekranı animasyon ile kapatma

Donanım tuşlarını düzenleyebilme

PA ayarlarına hızlı erişim olanağı

Durum çubuğunu gizleyebilme

.. buraya yazamayacağımız kadar yüzlerce yenilik.

Not: Bu işlemler telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkabilir. Ayrıca bahsettiğimiz işlemlerin dışında işlem yaparsanız cihazınız kapanıp açılmayabilir bu konuda sorumluluk kabul etmiyoruz. Fakat kendimin bu işlemi sorunsuz yaptığımı da belirtmekte fayda var.

Samsung Galaxy S’e Android 4.2.2 Nasıl Yüklenir?

Öncelikle bu bağlantıyı tıklayarak C-ROM Mix v21 ROM bulunan sayfayı açınız. Burada yer alan en son ROM’u indirebilirsiniz. Biz bu yazımızda sizlere C-ROM Mix v21’i anlatacağız. İsterseniz de en son versiyonlu ROM’u anlattığımız şekilde kurabilirsiniz. Gerekli ROM haricinde bu ROM‘u da indiriniz.

Üstte belirttiğimiz bağlantıyı kullanarak ROM’u indirdikten sonra telefonunuzu USB bağlantısı ile bilgisayara bağlayınız ve ROM’u telefonunuzun hafızasına atınız. Bu işlemden sonra telefonunuz ile bilgisayar bağlantısını kesiniz. Gerekli ROMları telefona attıktan sonra telefonunuzda gerekli yedeklemeleri yerine getiriniz. Örneğin rehber, galeri, müzikler gibi. Gelelim kuruluma.

İlk olarak Galaxy S telefonunuzu kapatınız.

Telefonunuz kapandıktan sonra Güç + Ses AÇMA + Ortada yer alan HOME tuşuna aynı anda basarak telefonunuzu Recovery modda açınız.

Recovery mod ekranı geldikten sonra CWM arayüzünde öncelikle Wipe data / Factory reset, Wipe cache partition ve Advanced bölümünde Wipe dalvik cache ile gerekli Wipeleri yerine getiriniz.

Gerekli temizlikten sonra CWM menüsünde yer alan Install zip from sdcard veya choose zip from sdcard seçenekleri ile cihazınıza atmış olduğunuz ROM dosyasını seçiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra işlemi onaylayınız ve gerekli flaşlama işlemini bitiriniz.

Ana ROM flaşlama işlemimiz bittikten sonra ikinci olarak daha önce telefona attığımız gapps isimli dosyayı da aynı ana ROM’da olduğu gibi flaşlayınız.

Son işlemimiz de başarı ile yüklendikten sonra Reboot System Now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatınız. Telefonunuz yeniden başlarken biraz geç açılacaktır sabırlı olmanız gerekiyor. Telefonumuz açıldıktan sonra Android 4.2.2 yüklü Galaxy S’i istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S’e Android 4.2.2 yüklenmesi hakkında soracağınız soruları veya belirtmek istediğiniz noktaları yazımız altında belirtebilirsiniz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.