Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi

Aliq
21.05.2013
Okuma
9 Yorum

Samsung’un tüm dünyada satış rekoru kıran akıllısı Galaxy S3 için Android 4.2.2 sürümü çıktı. Performans bakımından oldukça üst seviyede olan Galaxy S3 aldığı bu yeni Android sürümü ile birlikte performansını bir üst seviyeye taşıyor. Sammobile tarafından sızdırılan Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesini Galaxy S3’lere başarılı bir şekilde kurabiliyorsunuz. I9300XXUFME3 kod adı ile sunulan bu yazılımın test yazılımı olduğunu öncelikle belirtmek isteriz. Fakat bu test yazılımı hakkında kullanıcılar şimdilik bir sorunla karşı karşıya kalmamışlar. Samsung’un resmi olarak Haziran ayında sunacağı bu güncellemeyi bu yazımızı takip ederek rahatlıkla kurabilirsiniz. Ayrıca bu güncellemeden sonra Galaxy S3 modeline Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesi de gelecek.

galaxy S3 Android 4.2.2 galaxy S3 Android 4.2.2-1

Android 4.2.2 güncellemesi ile Galaxy S3’e neler geliyor?

 • Galaxy S4’de yer alan kilit ekranları bu güncelleme ile Galaxy S3’e de geliyor. Ayrıca çoklu Widget desteği, dalgalanma veya ışık efektiyle de kilit ekranından çıkma gibi yenilikler Galaxy S3’e geliyor.
 • Galaxy S4’de yer alan Adapt Display ve Professional Photo özelliği de Galaxy S3’de yer alıyor.
 • Sürücü modu, Daydream Galaxy S3’de yer alacak
 • TouchWiz Nature UX 2.0 ile geliştirilen bildirim çubuğu ve değiştirilebilir hızlı ayarlar,
 • Galaxy S4’de yer alan yeni ayarlar menüsü,
 • Galaxy S4’de yer alan sesli komutları algılama özelliği,
 • Galaxy S4 ile yenilenen S-Voice, bu güncelleme ile Galaxy S3’de yer alıyor,
 • Smart Swich Widget özelliği, 3D değişkenlik gösteren beyaz arka plana sahip galeri seçenekleri,
 • …… burada yazmakla bitmeyecek birçok yeni özellik bu Android sürümü ile birlikte Galaxy S3’de yer alıyor.

972.3 MB büyüklüğünde sunulan bu güncelleme ile Galaxy S3 modeliniz Galaxy S4 gibi görülmeye başlıyor. Sunulan bu Galaxy S3 Android 4.2.2 güncellemesini indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi ile Galaxy S3’e gelen yenilikler bir videoda toplanmış, işte o video:

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 güncellemesinin yapılışı:

Öncelikle Sammobile tarafından sızdırılan bu güncellemenin Samsung tarafından yayınlanan ROM olmadığını belirtmek isteriz. Bu sebepten yapacağınız hiçbir işlemde Androidsistem.net sitemiz sorunlu olmayacaktır. Belirttiğimiz şekilde gerekli işlemleri yaparsanız sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

Bu güncelleme telefonumu garantiden çıkarır mı?

Sunulan bu Test ROM’u kurduktan sonra telefonunuz garanti dışına çıkmaz, fakat kurulum sırasında cihazınız kapanır veya brick olursa garanti kapsamı dışına çıkma ihtimali bulunuyor. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.

Kurulum öncesi hazırlıklar:

Öncelikle kurulum öncesinden kurulum yapacağınız bilgisayara güvenmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse sahip olduğum Casper marka laptobumun USB girişlerinde sorun olduğu için daha önce Galaxy S model telefonumu Brick durumuna düşürmüştüm. Bu sebepten sizlerde ilk olarak sorun yaşamamak için bilgisayarınızın USB girişlerini kontrol ediniz. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra telefonunuzda yer alan gerekli tüm bilgilerinizi telefonunuz haricinde başka bir depolama alanına yedekleme yapınız. Bu işlemlerin sonrasında kuruluma geçebilirsiniz.

Gelelim Kuruluma:

 • Öncelikle üstte belirttiğimiz yazılımı indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.
 • Belirttiğimiz linkten ROM’u indirdikten sonra RAR içerisinden ROM’u çıkarınız.
 • ROM’u dışarı çıkardıktan sonra ROM’u flashlamak için Odin 3.04 adlı programı bilgisayarınızda açıyoruz. Odin programı indirdiğiniz paket içerisinde yer almaktadır.
 • Gerekli programlar hazırlandıktan sonra telefonunuzdaki Home tuşu + güç tuşu + ses azaltma tuşuna basılı tutarak telefonu kapatıp Download modunu aktif ediyoruz.
 • Telefonda Download modu aktif olduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Bu işlemden sonra Odin isimli programın ekranından cihazınızın bağlandığını görebilirsiniz.
 • Odin’den PDA butonunu tıklayarak RAR dosyasından çıkarmış olduğunuz paket içerisinde yer alan I9300XXUFME3_I9300OJKFME1_HOME.tar.md5 dosyasını seçiyoruz.
 • Gerekli seçimden sonra re-partition kısmının işaretlenmediğine dikkat ediyoruz.

Gerekli kontrollerden sonra START tuşuna basıyor ve yaklaşık 5-10 dakika kadar bekliyoruz. Gerekli kurulum tamamlandıktan sonra telefon yeniden başlayacaktır. Sorunsuz bir şekilde yeniden başlayan telefonunuz artık Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüne sahip olmuş demektir. Güle güle kullanabilirsiniz.

Peki telefon boot ekranında kaldı ne yapmalıyım?

 • Eğer ki kurulum sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız cihazınızın Home tuşu + güç tuşu + ses açma tuşuna basılı tutarak RECOVERY modunu açııyoruz.
 • Rocovery modu içerisinde yer alan Wiper / Factory Reset kısmını seçiyoruz. Bu seçimde tüm bilgileriniz silinecektir!

Gerekli işlem yapıldıktan sonra telefonunuzu yeniden başladın ve eskisi gibi rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

galaxy S3 Android 4.2.2-2 galaxy S3 Android 4.2.2-3 galaxy S3 Android 4.2.2-4 galaxy S3 Android 4.2.2-5

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 31 Mayıs 2013, 10:24

  Sistemde gözükmeyen ve silemediğim 4 tane profram ve açılışta hot mobile logosunu görüyorum bunlardan kurtulmak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız mutlu edersiniz beni arkadaşlar Saygılar.

  Cevapla
  • 31 Mayıs 2013, 10:43

   Mehmet Bey bu konu ile ilgili yardım almak için Forum sitemizde konu açabilirsiniz. Forum sitemizdeki arkadaşlar size bu konuda daha yardımcı olacaklardır. Foruma gitmek için http://forum.androidsistem.net bağlantısını kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 2. 30 Mayıs 2013, 12:23

  merhaba Samsung s3 güncellem için s3 miniye güncellebilir mi ??

  Cevapla
 3. 30 Mayıs 2013, 12:20

  merhaba samsung s3 4.2.2 güncellemesi için s3 mini ye güncelleyebilir mi ?

  Cevapla
 4. 25 Mayıs 2013, 12:42

  Hot mobile logosu çıkıyor sonrasında bekliyor öylece kalıyor. Recovery işlemlerinide yaptık ama nafile

  Cevapla
  • 25 Mayıs 2013, 17:32

   Kendim denediğimde hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ama siz en iyisi Haziran sonuna kadar bekleyiniz. Haziran sonu gibi resmi güncelleme sunulacaktır.

   Cevapla
 5. 25 Mayıs 2013, 03:49

  Merhabalar. Kurulumu yapıp cacheler temizledik ama rom yinede bizde açmadı

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.