Android DNS Değiştirme Uygulaması “Set DNS”

Aliq
17.05.2013
Okuma
6 Yorum

Ülkemizde malum bazı sitelerde engel bulunmakta ve bu durum bazen çok canımızı sıkıyor. Bilgisayarda sık sık kullandığımız DNS değiştirme yöntemini telefonda kullanmak istiyoruz ama nasıl olacak bu iş derken yardımımıza Set DNS uygulaması yetişiyor. Set DNS uygulaması Android telefon ve tablet içerisindeki DNS ayarlarını otomatik yaparak internette özgürce gezinmemizi sağlıyor. Uygulamanın arayüzü falan aslında yok denecek kadar sade, J Root gerektirmiyor ayrıca bu onun en iyi yanlarından da biri. Uygulamada işlemlerinizi yapmak için uygulamayı açın ve yukarıda yer alan Google DNS’i seçin ve sonra Apply tuşuna basın. Bu işlemden sonra DNS ayarlarınız yapıldı demektir.

Set DNS Set DNS-1

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Set DNS uygulaması binlerce kişi tarafından kullanılmakta ve oldukça sevilen bir uygulamadır. Uygulamayı kurmak için 857 Kb büyüklüğündeki yükleme dosyasını indirmeniz gerekiyor. Uygulama Android 2.1 ve üzeri işletim sistemine sahip her Android telefon ve tablette çalışabilmekte. Sizlerde sıkla karşılaşılan engelli sitelere girişte sorun yaşamak istemiyorsanız bu linki kullanarak Set DNS uygulamasını indirebilirsiniz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 20 Mayıs 2013, 23:35

  tanıttığınız oyunları çok beğeniyorum.

  Cevapla
 2. 20 Mayıs 2013, 23:28

  Android hakkında aradığım herşeyi sizde bulabiliyorum

  Cevapla
 3. 20 Mayıs 2013, 23:18

  her gün sitenizi takip ediyorum.

  Cevapla
 4. 20 Mayıs 2013, 23:14

  teşekkürler

  Cevapla
 5. 20 Mayıs 2013, 23:11

  Güzel oyun

  Cevapla
 6. 20 Mayıs 2013, 23:08

  google play linkli mi acaba bunlar

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.