Samsung Galaxy Mega 6.3’ün Özellikleri ve Fiyatı

Aliq
12.04.2013
Okuma
Yorum Yok

Samsung’un en büyük ekranlı Android telefonu olacak olan Galaxy Mega 6.3’ün özellikleri sonunda resmiyet kazandı. Şuana kadar ki Samsung’un en büyük ekranlı telefonu olan bu model 1.7 GHz hızında çalışan Cortex-A15 tabanlı çift çekirdekli Exynos 5250’den güç alıyor. Nexus 10 tabletinde de kullanılan bu işlemciye Mali-T604 grafik işlemcisi dahil edilmiş durumda. 8GB ve 16 GB olmak üzere 2 farklı sürüme sahip olacak olan Galaxy Mega 6.3 modeline 1.5 GB RAM eşlik etmekte.

galaxy mega 6.3

233 PPI piksel aralığına sahip olan 6.3-inç 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan model performans olarak biraz üstün özelliklere sahip olsa da ekran çözünürlüğü bakımından üst seviye akıllılardan geride kalmışa benziyor. Galaxy S4 modeline tasarım bakımından oldukça benzeyen bu model bu kadar büyük ekrana sahip olmasına rağmen sadece 8 mm inceliğinde ve 198 gram ağırlığında.

Ürünün ön kısmında görüntülü konuşma imkanı sunan 1.9 MP kamera yer alırken arka kısmında ise HDR destekli 8MP kamera yer alıyor. MicroSD kart ile +64GB’a kadar destek sunan model Android 4.2 işletim sistemini kullanıyor. Samsung’un TouchWiz kullanıcı arayüzünü de bünyesinde bulunduracak olan modelde 3200 mAh büyüklüğünde batarya bulunmakta. Birçok akıllı telefondaki sorunlardan birisi olan şarj sorununu çözmüşe benzeyen bu akıllı büyük ekranı ile oldukça iyi bir kullanım süresi sunacak.

samsung galaxy mega 6.3

Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Wi-Fi Direct, NFC, GPS ve 100 Mbps’e kadar LTE desteği sunan model bu veri transfer teknolojileri ile günlük hayatta bizlere oldukça yardımcı olacak. Donanımsal olarak bu özelliklere sahip olan akıllı yazılımsal olarak da birçok akıllı telefona göre oldukça üst seviyede. Yazılımsal olarak üründe, iki uygulamayı aynı anda çalıştırmaya imkan sunan MultiWindows, S Translator çevirmen, fotoğraflarınızı günlere göre albüm oluşturabilen Story Albüm, ekran üzerinde video oynatma imkanı sunan Pop Up Play, ekrana dokunmadan yakınlaştırmaları gerçekleştirebilen Air View ve S Voice 2 gibi özellikler yer alıyor. Bu özelliklerin yanı sıra son zamanda sunulan akıllı televizyonları kızılötesi ile kontrol edebilmeyi sağlayan WatchON özelliği de Galaxy Mega 6.3’ün özelliklerinden birisi.

Ülkemiz pazarında da satışa sunulacak olan bu ürünün şimdilik ne zaman satışa sunulacağı belirsizliğini korumakta. Lakin Mayıs ayı içerisinde Samsung’un bu modelini Avrupa pazarında satışa sunmasını bekliyoruz. Fiyatı net olarak belli olmayan bu ürünün Almanya’da 700 Avro’dan ön siparişe sunulduğunu da belirtmek isteriz. Tabi ki bu fiyatın şimdilik oldukça yukarı bir seviyede olduğunu da sizlere aktarmak isteriz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.