Huawei Ascend Mate’in Özellikleri ve Fiyatı

Huawei’nin tablet-telefon melezi ürünü olan Ascend Mate sonunda satışa sunulmaya başlanıyor. MWC 2013 fuarında karşımıza çıkan Huawei’nin bu akıllısın tanıtımda Android 4.1 Jelly Bean kullandığını görmüştük. Şimdi ise satışa sunulacak Ascend Mate’nin Android 4.2 Jelly Bean ile geleceği belirtilmekte. Kullanıcılar bazından oldukça iyi bir hamle yapan Huawei bu yönüyle yeni akıllısına verdiği önemi vurguluyor. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli HiSilicon K3V2 çipsete sahip olan ürün  6.1-inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde IPS+ ekrana sahip.

Huawei Ascend Mate

Sahip olduğu kamera ve yetersiz hafıza bakımından ilk zamanlarda eleştirilen Huawei Ascend Mate’nin dahili hafızası 8 GB olarak belirtilmiş. microSD kart ile arttırılabilecek bu hafıza +64GB’a kadar çıkabiliyor. Ürünün ön kısmında 1 MP kamera yer alırken arka kısmında da 8 MP kamera yer almakta. Wi-Fi, Bluetooth 4.0 gibi veri transfer teknolojilerine sahip olan ürün 9.9 mm kalınlığında ve 198 gram ağırlığında.

1 GB RAM’e sahip olan ürün Dolby Mobile ses teknolojisini bünyesinde barındırmakta. 4.050 mAh büyüklüğünde batarya bulunan ürünün fiyatı ise 430$ olarak belirtilmekte. Performans bakımından son teknoloji akıllı telefonların biraz gerisinde kalan Huawei’nin yeni akıllısının Samsung’un Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3 ürünleri karşısında rekabet etmesi biraz zor gibi görünüyor. Tabi ürünün uygun fiyattan satışa sunulması en büyük artılarından birisi olacak.

Ülkemizde de satışa sunulacak olan bu ürünün şimdilik ülkemize ne zaman geleceği konusunda bir bilgi bulunmamakta. Ayrıca ürünün ülkemiz pazarındaki fiyatı konusunda da şimdilik bir açıklama bulunmamakta.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.