Samsung Galaxy Note 8’in Özellikleri ve Görseli

Aliq
26.01.2013
Okuma
Yorum Yok

MWC 2013 etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözle baktığımız Samsung Galaxy Note 8’in ilk görselleri birçok internet ortamında paylaşılmaya başlandı. Son paylaşılan görsellerde ürünün oldukça net görüntülerinin olduğunu görmekteyiz. Yayınlanan bu görsellerin şimdilik resmi olarak belirtilmemesine rağmen gerçeklik oranlarının oldukça yüksek olduğunu düşünmekteyiz. Android 4.2 işletim sistemi ile karışımıza çıkmasını beklediğimiz ürünün diğer özellikleri de performans bakımından ne kadar üstün olacağını göz önüne seriyor.

Üstte görünen görselde olduğu gibi bu Galaxy Note modelinde de S Pen Stylus kullanılacak gibi görünüyor. Böylelikle S Pen Stylus kalemi ile birlikte buna göre uygulamaların kullanılmasını bekliyoruz. 8-inç 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen modelde 2 GB RAM’in yer alacağını düşünüyoruz. Bunlara ek olarak da üründe 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos işlemci yer alacak. Arka kısımda 5MP’lik kameranın yer alacağı üründe ön kısımda da 1.3MP’lik kamera bulunacak. 16 ve 32GB’lık iki farklı depolama seçeneği ile satışa sunulmasını beklediğimiz bu modele ayrıca microSD kart yardımı ile ek hafıza eklemek de mümkün kılınacak.

Wi-Fi, Bluetooth ve 3G desteği sunması beklenen ürünün iPad mini ile rekabet içerisinde olmasını bekliyoruz. Böylelikle ürünün fiyatının 250-300$ fiyat aralığında olmasını beklemekteyiz. Tabi bu fiyatın ülkemiz pazarında ne kadar olacağını şimdilik tahmin etmek zor.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.