Android Uygulamalar 30 Ekim 2012, 15:33
Yandex Opera Mini Android-2

Yeni Bir İnternet Tarayıcısı “Yandex Opera Mini”

Hızlı bir gelişme dönemine giren Yandex firması Arama Motoru alanında yaptığı yatırımların yanında başka alanlarda da yatırım yaparak internet alanında kendisine bir yer edinmeye çalışıyor. Şu ana kadar Yandex Disk, Yandex Maps gibi uygulamaları hayata geçiren ve çalışmalarına devam eden firma İnternet Tarayıcısı dünyasına da el atarak Yandex.Opera çalışmasını pazara sundu. Temelde Opera firmasının sunduğu özelliklere sahip olan ve o altyapıyı kullanan Yandex Opera Mini Uygulaması bazı özelliklerin Yandex Arama Motoruna özel hale getirilmesi ile elde edilmiş bir uygulama diyebiliriz.

Şu ana kadar 500.000 den fazla kişi tarafından indirilen uygulama toplamda 3213 kişi tarafından oylanmış ve 5 üzerinden 4.5 oy alarak başarısını kanıtlamış durumda. Elbette ki yapılan indirmelerin birçoğu Rusya kaynaklı indirmelerdir. Ancak pazarda yeni yeni kendisini kanıtlayan bir firmanın bu seviyede başarılı uygulamalar hazırlıyor olması da göz ardı edilemeyecek bir durumdur.

Ücretsiz bir uygulama olan Yandex.Opera Mini Android 1.5 ve üzeri sürümler de sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. 900KB gibi düşük bir alan kaplayan uygulamayı kolaylıkla kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamadan birkaç ekran görüntüsü: (Üzerine tıklayarak büyük boyutta görebilirsiniz.)

    

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Yandex Opera Mini uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap