Android Uygulamalar 26 Ekim 2012, 19:47
HABERTURK Android-1

Haberi Yakından Takip Edenler için HaberTürk Uygulaması

Android İşletim Sistemi kullanan birçok kullanıcı tarafından Haber Takibi için kullanılan uygulamaların başında Haber Türk gazetesi ve televizyonu tarafından hazırlanmış olan Haber Türk Uygulaması geliyor diyebiliriz. Arka planında bir haber merkezinin olması sebebiyle aktarımların daha hızlı ve güncel olması, tasarımsal olarak da haber okumaya daha müsait olması sebebiyle birçok kullanıcı direkt olarak haber Türk uygulamasını tercih ediyor diyebiliriz.

Ülkemizde bu alanda oldukça büyük açık olduğu ise bilinen bir gerçek. Birçok haber sitesi veya gazete tarafından Android İşletim Sistemi için birer ikişer Uygulama hazırlanmış durumda. Ancak birçok uygulama 2. Sınıf bile diyemeyeceğimiz seviyede bir tasarıma sahip. Bu durumda hem haberlerin yüklenmesi hem de okunması noktasında kullanıcılara büyük sıkıntılar yaratıyor.

Ancak bu noktada Haber Türk uygulaması oldukça başarılı bir hizmet veriyor diyebiliriz. Şu ana kadar 100.000 en fazla kişi tarafından telefonuna yüklenen uygulama için ne yazık ki sadece 500 civarında bir geri dönüş yapılmış. 5 üzerinden 4.1 oy ortalamasına ulaşan uygulama bu noktada birçok rakibinden de öne geçmiş gibi görünüyor.

369 Kb gibi oldukça düşük bir boyuta sahip olan uygulamayı Android 1.5 sürümü ve üzerindeki tüm sürümlerde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.  Sizlere tanıtmış olduğumuz HaberTürk uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. MUSTAFA AKIN

  paylaşımda bir numarasınız.

  Cevapla
 2. MUSTAFA YAMAN

  Google Play Store linkler ile verdiğiniz Türkçe açıklamalardan dolayı teşekkür ederim. Sayenizde işime yarayan bir çok Android uygulamasına erişebildim ve işimi kolayca hallettim.

  Cevapla
 3. AHMET TIRTAR

  İş sırasında aklıma geldi. Acaba böyle bir uygulama var mıdır diye. Ararken şans eseri sitenizde buldum. Bunca zamandır boşa kendimi uğraştırmışım.

  Cevapla
 4. MUSTAFA KÖSEOĞLU

  İndirdiğim uyulamalar sayesinde artık bilgisayar başına çok daha az geçiyorum. Çünkü hemen her işimi telefon üzerinden kolayca halledebiliyorum. Bilgisayara geçmeme gerek kalmıyor.

  Cevapla

Yorum Yap