Android Uygulamalar 23 Ekim 2012, 11:42
Android Memory Booster

Android Memory Booster, Android Hafıza Temizleyici

Android telefonlarımızda bilgisayarımız gibi kısa sürede yorulan cihazlardır. Tabi ki burada bahsetmiş olduğumuz yorulma bizde olduğu gibi bir fiziki yorgunluktur. Bizdeki bu yorgunluğun aynısı da Android cihazlarımızda oluyor. Çok sayıda yüklenmiş uygulama, arka planda çalışan uygulama sayısının fazlalığı gibi durumlarda Android cihazımızda bir yavaşlama söz konusu oluyor. Bu durumdan kurtulmak için de sistem belleğini arada bir temizlememiz gerekmekte. Tabi bu işi kendimiz sıra sıra yapmaya kalkarsak da uzun süre uğraşmamız gerekir. Bütün bu uğraşları bir anda yapabilmemizi sağlayacak olan bir uygulama bulunuyor. Bizde sizlere bu uygulama hakkında bu yazımızda kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Uygulamamızın ismi: “Android Memory Booster”.

Android Memory Booster isimli uygulamayı açtığımızda ekranda tek bir buton yer almakta. Bu buton sayesinde tüm temizliği tek bir tuş ile yapmamız mümkün kılınıyor. Uygulama ilk çıktığı günden bugüne kadar neredeyse 500 bin kişi tarafından indirilmiş durumda. Uygulamayı kullanan kişilerin verdiği oylara bakacak olursak da, uygulama 5 üzerinden 4.6 gibi yüksek bir puana sahip. 253Kb gibi düşük bir boyuta sahip olan Android Memory Booster uygulaması telefonunuzda veya tablette çok az bir miktar alan kaplamaktadır.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Android Memory Booster isimli bu uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. sebil oylum

  Karşılaştığım en iyi Android sitelerinden bir tanesi diyebilirim. Her girdiğimde yeni uygulamalar ile karşılaşıyorum. Çalışmalarınız sayesinde istediğim uygulamaları bulabildim. Her gün yeni ne var diye ziyaret ediyorum.

  Cevapla
 2. tülin atik

  Android işletim sistemli bir akıllı telefona arkadaşımın zorlaması sonucu geçmiştim ancak bu sitenizdeki uygulamaları gördükçe iyi ki de geçmişim diyorum. Hem iş hayatımda hemde özel hayatımda oldukça faydalı oluyorlar.

  Cevapla
 3. kağan güçlü

  Uygulamayı kesinlikle indirmenizi tavsiye ediyorum. Doktor, öğretmen ve hatta öğrenci olsanız bile işinize oldukça çok yarayacaktır. Bir kaç özellik daha eklendimi alanın en iyisi olacak.

  Cevapla
 4. sim aylin

  En favori uygulamalarımdan bir tanesi diyebilirim.Benim için Android cihazlarım da mutlaka olması gereken oldukça yardımcı bir uygulama. Herkese tavsiye ederim.

  Cevapla

Yorum Yap