Android Uygulamalar 23 Ekim 2012, 15:16
bilgi yarismasi android

Android Bilgi Yarışması

Şu dönemde televizyon ekranlarında bulunan çoğu yarışma bilgiye dayanmakta. Bu bilgi yarışmalarında edindiğimiz bilgilerin değeri ise kitaplarda okuduğumuzun neredeyse aynı seviyede. Eğer sizlerde televizyonda veya radyoda bulunan bilgi yarışmalarını izlemeyi, dinlemeyi seviyorsanız şimdi de sizlere Android cihazınız için geliştirilmiş olan bir bilgi yarışması uygulaması sunacağız. Uygulama içerisinde bulunan Genel Kültür, Türkiye Coğrafyası, Dünya Coğrafyası, Yakın Tarih, Genel Tarih, Yerli Sinema, Müzik, Edebiyat, Spor gibi kategorilerde kendi bilgilerinizi rahatlıkla test edebilirsiniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Bilgi Yarışması isimli bu uygulama Türk geliştiricileri tarafından geliştirilmiş olup, içerisinde barındırdığı soruları da devamlı olarak güncellemektedir. Oyun içerisinde size sorulan sorulara doğru cevabı ne kadar kısa sürede verirseniz o kadar çok puan toplayabilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan Ödüllü kısmında bulunan bu puan sistemi ile ödüller kazanma şansınız bulunuyor. Tabi uygulama geliştiricileri daha uygulamadan büyük bir gelir elde edemedikleri için ödüllerin şimdilik küçük çapta olması beklenebilir.

Sitemizde Türk geliştiricilerin uygulamalarını elimizden geldiği kadar tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da tanıttığımız Bilgi Yarışması isimli bu uygulama bize göre oldukça iyi bir seviyede. Ayrıca uygulama kullanımı da oldukça basit. Uygulamayı kullanmak için Android 2.2 ve üzeri sürüme sahip Android cihaza sahip olmalısınız. Uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. salih gül-üm

  Oldukça dikkat çekici bir uygulamaydı. Belki işime yarar diye indirdim ancak belki değil hemen her zaman işime yarıyor uygulama. Çok fazla yardımı oldu bana.

  Cevapla
 2. aral yalım

  gayet güzel olmuş

  Cevapla
 3. menekşe leyla

  Yaşım biraz büyük olduğu için Android bir telefon almakta şüpheliydim. Daha çok gençlere hitap ediyor sanıyordum. Ancak işimde bana oldukça yardımcı oldu. Oğlum almam için zorlamak da haklıymış.

  Cevapla

Yorum Yap