Samsung 22 Ekim 2012, 19:51
Samsung Galaxy Premier-S3

Samsung Galaxy Premier’in Özellikleri Netleşmeye Başladı

Samsung’un yeni akıllısı olmaya aday olan Galaxy Premier’in GLBenchmark test sonuçları yayınlandı. Bu sonuçların yardımıyla da üründe yer alan birçok teknik özellik hakkında bilgi edinilmiş olundu.  Edinilen bu bilgiler ile üründe 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve 1GB RAM bulunduğu belirtilmekte. Ayrıca bu akıllının GPU olarak da PowerVR SGX544’e sahip olduğu belirtiliyor. Performans bakımından üst seviye olmayacak olan Galaxy Premier’in ürün bandından çıkarılmış olan Galaxy Nexus’un yerine geçmesi bekleniyor.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulmasını beklediğimiz bu model 4.65-inç ekranı ile Galaxy S3 Mini ve Galaxy S3 arasında konumlanmış durumda. Super AMOLED HD ekran kullanılması beklenen bu modelin ön kısmında görüntülü konuşma imkanı sunan 1.9MP kamera ve arka kısmında da 8MP’lik bir kamera yer alması bekleniyor. 8GB ve 16GB’lık iki farklı model olarak satışa çıkmasını beklediğimiz bu modelde microSD kart desteğinin de sunulmasını bekliyoruz. NFC teknolojisinin de yer alacğaını düşündüğümüz bu modelin çıkış tarihi ve fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Lakin bize gören bu ürünün Kasım ayı sonlarına doğru satışa sunulacağını düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap