Sony 16 Ekim 2012, 18:33
Sony Xperia Ion1

Sony Xperia ion Satışa Sunuldu

James Bond’un 2 Kasım’da vizyona girecek filmi Skyfall filmi ile lanse edilen Xperia ion’un satışlarına ülkemizde de başlandı. Çift çekirdekli 1.5GHz hızında çalışan Qualcomm MSM8260 işlemciden güç alan model GPU olarak da Adreno 220 kullanmakta. Performans bakımından orta seviyenin üstünde sayabileceğimiz olan Sony Xperia ion 1GB RAM kullanmakta. 4.6-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde TFT ekrana sahip olan model Android 4.0 ICS işletim sistemini ve Timescape UI arayüzünü kullanmakta. 16GB dahili hafıza ile satışa sunulmasını beklediğimiz modelin hafızası microSD kart ile +32GB daha arttırılabilmekte.

Arka kısımda 12.1MP LED flaşa sahip kamera bulunduran akıllının ön kısmından da görüntülü konuşma imkanı sunan 1.3MP’lik bir kamera yer alıyor. 1080p video kayıt yapabilen cihaza 1900mAh’lık bir batarya eşlik etmekte. Oldukça ince bir tasarıma sahip olan Xperia ion 133 x 68 x 10,6mm ölçülerinde ve 144 gram ağırlığında. NFC teknolojisini de barındıran cihazda Wi-Fi, Bluetooth, 3G ve GPS gibi teknolojiler de yer almakta.

Ülkemizdeki fiyatı konusunda şimdilik gerekli mercilerden ne yazık ki net bir fiyat gelmiş değil. Lakin Sony’nin bu ürününü uygun bir fiyattan satışa sunmasını bekliyoruz. Aynı zamanda bu akıllının ülkemiz mobil operatörler aracılığıyla da satışa sunulmasını beklemekteyiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap