Diğer Telefonlar 16 Ekim 2012, 21:59
PadFone 2 Asus

Asus PadFone 2’nin Özellikleri ve Fiyatı

Asus’un tablet-telefon karışımı bir ürünü olan PadFone 2 modeli bugün kullanıcılara resmen duyuruldu. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olan bu akıllının en büyük özelliği PadFone Station isimli ek aksesuarı. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon S4 işlemciden güç alan modelde Adreno 320 GPU ve 2GB RAM bulunmakta. 2012’nin en akıllı cihazlarından birisi olmaya aday olan PadFone 2’nin Avrupa satış fiyatları da belli oldu. Ülkemizde de satışa sunulmasını beklediğimiz bu akıllı ürünün ülkemiz fiyatı ise şimdilik bilinmemekte.

4.7-inç 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde HD Super IPS+ ekrana sahip olan modelin 550nit parlaklık sunacağı belirtilmekte. Bütünleşik bil bulunduran bu akıllının pilinin gücü de 2140 mAh olarak belirtilmiş. Ürünün en önemli yanlarından birisi ise arka kısımda bulunan 13MP’lik kamerası. LED flaşa sahip olan bu kameranın yanı sıra ön kısımda da görüntülü konuşma imkanı sunan 1.2MP’lik kamera yer alıyor. Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi, LTE gibi teknolojilere sahip olan model performans tutkunu kullanıcılar için biçilmez bir kaptan. Android 4.0 ICS sürümünü kullanan modelin kısa bir süre sonra Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini almasını bekliyoruz.

Başta da belirttiğimiz gibi ürünün sahip olduğu son teknolojik PadFone Station üzerinde 5000mAh’lık batarya bulunmakta. 10.1-inç ekran boyutuna sahip olan bu istasyon çok zarif bir görüntüye de sahip. 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde görüntü sunan bu tablet aparatı 514 gram ağırlığında. PadFone 2’nin yanında ek olarak satın alınabilecek olan bu aparat sayesinde, PadFone 2 istediğinizde telefon istediğinizde ise bir tablete dönüşebiliyor.

16, 32, 64GB olmak üzere 3 farklı şekilde satışa sunulmasını beklediğimiz PadFone 2’nin Avrupa satış fiyatları ise şu şekilde açıklandı.

  • PadFone 2 ve PadFone Station 32GB modeli 1040 Dolar
  • PadFone 2 ve PadFone Station 64GB modeli 1170 Dolar

Cihazın tek satış fiyatı ve 16GB’lık modelinin fiyatı şimdilik netlik kazanmamış durumda.Gelişecek yeni haberlerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap