Android Uygulamalar 14 Ekim 2012, 17:14
Battery Saver Android

Battery Saver Uygulaması ile Pil Ömrünü 2 Kata Kadar Arttırın

Akıllı telefonlar bir çok özellik barındırdığından genelde şarjları az gidiyor. Çünkü ne kadar çok özellik olursa o kadar çok enerjiye ihiyaç duyuluyor. Bu durum Android işletim sistemi dahil bir çok işletim sistemi ve mobil cihaz kullanıcısı için büyük bir sorun. Ancak bu sorununda bir çözümü var. Tek yapmanız gereken geliştiricilerin şarj süresini uzatmak için çıkardıkları uygulamayı indirmek. Battery Saver isimli uygulama ile cihazınız çok daha uzun süre açık kalacak.

Batarya ömrünü iki kat daha uzatabilen uygulama şarjınızın çok daha uzun gitmesini ve cihazınızı çok daha sağlıklı kullanmanızı sağlayacak. Çok fazla şarj tüketimine sebep olan Android cihazları rahatlatacak bu uygulama arka planda çalışan uygulamaları kapatıp, parlaklığı azaltıp, WiFi, GPS ve Bluetooth gibi çok şarj tüketen öğeleri kullanılmaması durumun da devredışı bırakarak güç tasarrufu sağlıyor. Aslında bunları kendinizde bir uygulamaya ihtiyaç durmadan yapabilirsiniz. Ancak bu oldukça uzun zaman alır. Uygulama, zamanı azaltmak için pratik yöntemler oluşturuyor. Bu sayede çok daha az zaman harcayarak cihazınızın şarj tüketimini kontrol altına alabiliyorsunuz.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak 1.6 ve üzeri Android sürümü kullanan cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (6)

 1. Mümin Köykıran

  Başlığı görünce hadi canım öyle şey mi olur dedim okuduktan sonra anladım güzel bir uygulamaymış teşekkürler.

  Cevapla
 2. yerdem bahriye

  Bazı arkadaşlar uygulamanın kötü olduğunu çeşitli platformlarda ifade ediyor ancak bence oldukça gelişmiş bir uygulama. Benim ihtiyaçlarımı karşıladı bu yüzden yeterli olduğunu düşüyorum. Sizde öneririm.

  Cevapla
 3. venüs şebboy

  Araştırma yaptığınızda aynı işi yapan daha gelişmiş bir uygulama mutlaka bulunuyor ancak ben bu uygulama ile işimi sorunsuzca hallediyorum. Sizinde işinizi görecektir diye düşünüyorum indirmeniz de fayda var.

  Cevapla
 4. nurgün şerif

  Google Play Store linkler ile verdiğiniz Türkçe açıklamalardan dolayı teşekkür ederim. Sayenizde işime yarayan bir çok Android uygulamasına erişebildim ve işimi kolayca hallettim.

  Cevapla
 5. ığıl akgün

  paylaşımda bir numarasınız.

  Cevapla
 6. lamia ünsan

  Android işletim sistemine ilk geçtiğimde pek sevmemiştim ancak sonra uygulamaları keşfettim. Bu benim ilk akıllı telefonumdu. Bundan sonra son olmayacağı da kesin daha gelişmiş bir model almaya karar verdim.

  Cevapla

Yorum Yap