Samsung 11 Ekim 2012, 23:55
Galaxy_Premier

Samsung’un Galaxy Premier Modeline Ait Bilgiler Sızdırıldı

Galaxy S3 modeli ile 2012 yılına damga vuran Samsung’un akıllı telefon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu gün elde edilen bilgilere göre Samsung Galaxy Premier isimli bir model hakkında çalışmalar yapıyor. Galaxy S3 modelinden performans olarak düşük olması beklenen bu modelde haberlere göre 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli ARM Cortex-A9 ve 1GB RAM yer alıyor. Android 4.1 işletim sistemi ile satışa sunulmasını beklenen bu modelin kullanıcı arayüzü olarak da TouchWiz kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Üstte göründüğü gibi bu yeni modelin Galaxy S3’e yakın bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

4.65-inç 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen Galaxy Premier’in 8 ve 16GB’lık iki farklı model seçeneğine sahip olması bekleniyor. Tabi ki bu modele microSD kart desteği de eşlik edecek. LED flaşa sahip 8MP’lik arka kamera bulundurması beklenen bu ürünün ön yüzünde de 2 MP’lik görüntülü konuşma imkanı sunan kameranın yer alması bekleniyor. Arka kısımda bulunan kameranın 1080p video kayıt özelliğine sahip olduğunu düşünmekteyiz. Bataryasına ilişkin herhangi bir bilgi ne yazık ki şimdilik bulunmamakta. İletişim birimleri olarak da Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ve NFC gibi teknolojilerin kullanılmasını beklediğimiz bu modelin satış fiyatının da 480 Euro olması beklenmekte. Resmi olarak tanıtımının ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir bilgi bulunmasa da bu modelin satışına 2012 sonlarına doğru başlanacağını düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap