LG 11 Ekim 2012, 17:47
LG Nexus E960

LG Nexus E960 (Optimus Nexus)’un Görselleri ve Özellikleri

Google ile LG ortaklığı ile sunulacak olan yeni Nexus modeline ait görseller birçok internet sitesinde paylaşılmaya başlandı. Görsellerden de anlaşıldığı üzere eski Nexus modellerinde olduğu gibi bu modelde de kavisli bir yapı göze çarpıyor. Şimdiye kadar ki en akıllı telefonlardan birisi olacak olan Nexus E960 şimdiye kadar ki en hızlı işlemci olan Snapdragon S4 Pro kullanıyor. 2GB RAM bulunduracağı belirtilen modelin ekran boyutu da 4.7-inç olarak belirtilmiş.

Android 4.2 sürümü ile gelmesini beklediğimiz olan bu model ne yazık ki Android 4.1.2 işletim sistemi ile geliyor. Ayrıca bu modelin satışa başlamasından sonra çıkacak olan yeni Android sürümlerine de en hızlı şekilde güncelleme sunulacağı da garanti edilir durumda. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci ile şimdiye kadar ki en hızlı akıllı telefonlardan olan LG Nexus E960 sahip olduğu 1280 x 768 piksel çözünürlüğü sayesinde de HD kalitede görüntü sunabiliyor. 8GB ve 16GB olarak iki farklı şekilde satışa sunulması beklenen modelde ne yazık ki microSD kart girişi bulunmuyor. 8MP LED flaşa sahip arka kamera bulunduran Nexus E960 1080p video kayıt yapabilecek. Aynı zamanda ürünün ön kısmında da görüntülü konuşma imkanı sunan birde ön kamera yer alıyor.

Fiyat bakımından ucuz olmasını beklediğimiz bu modelde Google’ın Nexus Tab’da izlemiş olduğu düşük fiyat politikası uygulanabilir. Böylelikle uygun fiyata yüksek performanslı bir akıllı telefon sahibi olabiliriz. 29 Ekim’de tanıtılması beklenen bu modelin satışa ne zaman sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda bir bilgi bulunmamakta. Gelişecek olan tüm haberlerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap