Samsung 10 Ekim 2012, 16:33
galaxy s3 mini

Galaxy S3 Mini’nin Özellikleri ve Fiyatı

Samsung’un üst yöneticilerinden olan JK Shin’in gerçekleştirmiş olduğu açıklamasında Samsung’un yeni modeli olan Galaxy S3 Mini hakkında “düşünülenin aksine giriş seviyesi bir telefon değil, Galaxy S III’ün mini modelini yaptık” ifadesini kullanmıştı. 11 Ekim yani yarın resmi olarak tanıtılmasını beklediğimiz olan bu modelin özellikleri ne yazık ki açıklamada belirtildiği gibi S3’ün minisi olamayacak kadar düşük seviyede. Orta seviye olarak tabir edebileceğimiz bir model olacak olan Galaxy S3 Mini işletim sistemi olarak Android 4.1 Jelly Bean kullanıyor.

1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli U8420 işlemciden ve 1GB RAM’den güç alacak olan model 4-inç boyutunda 480 x 800 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran kullanıyor. İlk başta da belirttiğimiz gibi S3’den performans bakımından biraz geride kalmış olan modelin kamerası da 5 MP LED flaşlı olarak belirtilen haberler arasında. GT-I8190 isimli kod adı ile satışa sunulacak olan Galaxy S3 Mini dahili hafıza olarak 16GB kullanacak. Ayrıca modelde microSD kart desteğinin de bulunmasını bekliyoruz. Wi-Fi, Bluetooth, 3G ve GPS gibi teknolojilerin yer alacağı bu model ülkemiz pazarında da büyük bir ihtimalle satışa sunulacak.

Avrupa’da 510$ civarında satışa sunulmasını beklediğimiz bu modelin ilk olarak seçkin elektronik mağazalarda satışa sunulmasını bekliyoruz. Ayrıca bu modelin mobil operatörler sayesinde de satışa sunulacağını düşünüyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap