Sony 9 Ekim 2012, 23:11
Sony Xperia Go

Sony Xperia Go’nun Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon üreticilerinin liderlerinden birisi sayılan Sony’nin toza ve suya dayanıklı olan Xperia Go isimli modeli ülkemizde satışa sunuldu. Şimdilik sadece büyük elektronik satıcıların raflarında olan ürün kısa süre sonra diğer satıcıların raflarında da yer alacak. Turkcell’in satışını yapmasını beklediğimiz modellerden birisi olan Xperia Go’yu da yeni bir Turkcell kampanyası ile görmemiz mümkün. 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alan model 320 x 480 piksel çözünürlüğüne sahip 3.5-inç’lik bir ekrana sahip.

Çift çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 512 MB RAM ve Mali-400 grafik işlemci bulunan model performans olarak ne yazık ki pek üstün özelliklere sahip değil. Ayrıca üründe şimdilik Android 2.3 sürümü yer almakta. Gelecek dönemlerde Sony’nin bu modele Android 4.0 güncellemesi sunmasını bekliyoruz. Tabi şimdilik güncellemenin ne zaman verileceği konusunda net bir bilgi bulunmamakta.

8 GB dahili hafızaya sahip olan modelin 4 GB’ı kullanılabilir olarak sunuluyor. Ayrıca modelde bulunan microSD kart desteği sayesinde hafızası da +32GB’a kadar arttırılabilmekte. 5MP LED flaşa sahip arka kamera bulunan Xperia Go’da görüntülü konuşma imkanı sunan birde ön kamera yer alıyor. 3G, Wi-Fi, Bluetooth teknolojileri yer alan modelin bataryası ise 1305 mAh gücünde. Batarya bakımından bize göre sınıfta kalan bu model siyah, beyaz ve sarı olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunulmakta.

Performans tutkunları için iyi bir alternatif olmayan Xperia Go, bayan kullanıcılar için ise güzel bir model olarak kendini sergilemekte. Tasarım bakımından sade ve hoş bir görünüme sahip olan model bayan kullanıcılara hitap ediyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap