LG 7 Ekim 2012, 20:43
Optimus Nexus

LG Optimus Nexus’un Özellikleri Detaylanıyor

Google’ın öz evladı olarak tabir edebileceğimiz Nexus modeli HTC, Samsung, Asus gibi mobil devi firmalarla birlikte daha önceleri defalarca karşımıza çıkmıştı. Google’ın gelecek olan yeni Nexus modelini bu firmalardan farklı olarak LG ile çıkarması artık neredeyse kesinlik kazanmış durumda. 4 çekirdekli Snapdragon S4 işlemci bulunması beklenen modelde ayrıca büyük bir ihtimalle 2GB RAM bulunması bekleniyor. Tam olarak kaç inç boyutunda olacağı bilinmeyen modelin ekran çözünürlüğünün de 120 x 768 piksel olması bekleniyor.

LG’nin Optimus G modeline çok benzemesi beklenen bu model 8 ve 16GB’lık iki farklı versiyonla satışa sunulması bekleniyor. Lakin ne yazık ki Optimus Nexus’da microSD kart desteği olmayacağı da belirtilen haberler arasında yer alıyor. Sabit pil bulunacağı belirtilen modelin ayrıca kablosuz olarak şarj edilmesi üzerinde de çalışıldığı ulaştığımız bilgiler arasında yer almakta.

İlk olarak LG ile akıllı telefon çıkaracak olan Google, bu modelin başarısına göre ilerde farklı modellerinde de LG ortaklığına başvurabilir. Android 4.2 sürümünün kullanılması beklenen bu modelde gelenek bozulmayacak ve Android’in ilk sürümleri daimi olarak Google’ın evlatlarında sunulmaya devam edecekmiş gibi görünüyor.

Satışına başlanmasından sonra ülkemiz pazarında da satılmasını beklediğimiz bu modelin Samsung Galaxy S3 ve HTC One X’den fiyat olarak daha uygun bir fiyattan satılmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap