Android Uygulamalar 5 Ekim 2012, 08:21
Magic Color Picker Android

Magic Color Picker Uygulaması

Günümüzde internetin yaygınlaşması ve hızlanması sonucu web siteleri de büyük önem kazanmış durumda. Eskiden beridir internette sörf yapmak dediğimiz bu nette gezinme olaylarının sayısı internet kullanıcı sayısının artması ile paralel olarak artış göstermiş durumda. Bu sebeple günümüzde  web site sahibi olan kişi sayısı azımsanamayacak kadar artış göstermiş durumda. Aynı zamanda bu sitelerin tasarımı ve bakımı büyük önem taşır hal aldı. Bu yüzden site sahipleri zamanlarının büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirir oldu. Ancak gelişen mobil teknoloji artık Android işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonlarında da web tasarım işlerinin yapılmasını mümkün kılıyor. Bu yazımızda tanıtacağımız Magic Color Picker uygulaması sayesinde Android kullanan mobil cihazınızla web tasarım işleriniz için kullanacağınız renk kodlarını rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Google Play Store üzerinde sunulan çeşitli uygulamalar sayesinde mobil cihazlardan kod düzenleme ve FTP işlemlerini gerçekleştir durumdayız. Magic Color Picker uygulaması da akıllı telefonunuzdan siteniz için gereken renk kodlarını rahatlıkla görebilmekteyiz. Böylece web tasarımı için önemli olan renk seçimini en iyi şekilde gerçekleştirebiliriz. Web sitesinin renk uyumu hem şık hem sade hemde göz yormayan tarzda olmalıdır. Bu da ancak iyi renk seçimi ile gerçekleştirilebilir. Bu sayede renk uyumu en iyi şekilde gerçekleştirmek gerekiyor.

Google Play Store üzerinden 1.5 ve üzeri Android sürümü isteyen uygulama 34k boyutundaki dosyası ile cihazınıza rahatlıkla yüklenebilir durumda. Ayrıca bu uygulama neredeyse her Android cihazda kullanılabilecek kadar az RAM ve işlemci tüketmektedir. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (5)

 1. asel

  gayet güzel olmuş

  Cevapla
 2. hüma damla

  Andorid işletim sistemi kullanmayan kişileri anlamıyorum. Geniş Android uygulama marketine sahip ve ücretsiz. Bir uygulama olmazsa diğeri ile kullanıcıların sorununu çözen harika bir platform. Daha iyi bir mobil işletim sistemi olduğunu sanmıyorum.

  Cevapla
 3. oğul erol

  Kısa süre önce Android işletim sistemine sahip bir telefona geçtim. Bunca zaman niye geçmedim diye şimdi kendime kızıyorum. Bu kadar uygulama zengini olan bir platform kendine hayran bırakıyor.

  Cevapla
 4. ertuğrul yeliz

  Karşılaştığım en iyi Android sitelerinden bir tanesi diyebilirim. Her girdiğimde yeni uygulamalar ile karşılaşıyorum. Çalışmalarınız sayesinde istediğim uygulamaları bulabildim. Her gün yeni ne var diye ziyaret ediyorum.

  Cevapla
 5. bayhan hürrem

  emeklerinize sağlık.

  Cevapla

Yorum Yap