Android Telefon 4 Ekim 2012, 12:12
htc g1 android 4.1

Hangi Telefonlara Android 4.1 Gelecek?

Google’ın sunmuş olduğu Nexus Tab modeli ile karşımıza çıkan Android 4.1 Jelly Bean sürümü, yeni özellikleri ve sahip olduğu hızlı yapısı sayesinde Android telefon ve tablet kullanan kişilerin acaba benin modele de bu güncelleme gelir mi düşüncesine kapılmalarına neden oldu. Her zaman olduğu gibi Google, yeni bir Android sürümünü ilk olarak kendi cihazlarına sunmakta ve en hızlı şekilde de diğer modellerine de yaymayı başarmakta. Lakin Samsung, Sony, HTC gibi firmalar ne yazık ki çoğu modellerine bu güncellemeleri neredeyse 1 yıl gibi uzun bir sürede sunmakta ve ayrıca bazı modellerinin de performans yetersizliği nedeniyle güncelleyememekte. Bu yazımızda sizlere hangi firmanın hangi modellerine Android 4.1 sunacağından bahsetmeye çalışacağız. Tabi ki sunmuş olduğumuz bu liste içerisinde firmaların değişiklik yapma durumu da bulunmaktadır.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan Samsung Modelleri:

2012 yılının en iyi telefonlarından birisini sunan Samsung, ilk güncellemesini Galaxy S3 için Batı Avrupa ülkelerine sunmaya şimdiden başladı. Diğer modeller için de çalışma başlattığını duyuran Samsung yetkililerinin bu modellere ne zaman güncelleme sunacağını şimdilik belirsizliğini koruyor. Lakin Samsung’un Galaxy Tab 2 7.0 ve Tab 2 10.1, Galaxy Note 10.1, Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy S Advance, Galaxy S2 LTE, Galaxy Music, Galaxy Chat, Galaxy Ace 2, Galaxy Beam, Galaxy Ace Plus, Galaxy Mini 2 ve Galaxy S Duos modellerine Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini sunacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan HTC Modelleri:

HTC yetkililerinin yapmış olduğu kısa bir açıklamada HTC’nin ilk olarak 3 modeline Android 4.1 güncellemesini sunacağı belirtilmişti. Bu modeller, HTC One X, HTC One XL ve HTC One S olarak belirtildi. Tabi ki bu modeller dışında Sensation serisinin bazı modellerine de güncelleme gelmesi bekleniyor. HTC yetkililerinin diğer modellere ne zaman güncelleme sunacağı bilinmese de One X modeline Ekim ayı içerisinde Android 4.1 Jelly Bean sunacağına kesin gözüyle bakılmakta. Gelecek günlerde HTC’nin hangi modlelere Android 4.1 güncellemesi yapacağını açıklamasını bekliyoruz.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan Motorola Modelleri:

Motorola yetkilileri en son Temmuz ayında yapmış oldukları bir açıklama ile Xoom tabletlerine Android 4.1 güncellemesinin geleceğini belirtmişlerdi. Bu açıklamadan sonra hiçbir bilgi vermeyen Motorola yetkilileri bizlerin de kafasında soru işareti oluşturmaya başladı. Ne yazık ki Motorola’nın hangi modellerine Android 4.1 güncellemesi geleceğini bilmek şimdilik imkansız gibi görünüyor. Tabi ki gelecek günlerde Motorola yetkililerinin yapacağı herhangi bir güncelleme haberinden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan LG Modelleri:

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasındaki yarıştan biraz geri kalan LG’nin yapmış olduğu açıklamada Jelly Bean güncellemesine uyumlu olacak tüm modellerinin bu güncellemeden yararlanacağı belirtilmişti. 2013 yılının başlarında gelmesi beklenen ilk güncellemelerin ilk olarak hangi modellere geleceği konusunda şimdilik bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde LG’nin hangi modellere güncelleme sunacağını açıklamasını bekliyoruz.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan Asus Modelleri:

Asus yetkilileri Facebook sayfasında yapmış olduğu açıklamada Transformer Pad Infinity ve Transformer Prime modellerine güncelleme getireceğini resmi olarak belirtmişti. Bu güncellemelerin bu ay içerisinde sunulmasını bekliyoruz. Lakin diğer modeller hakkında şimdilik bir bilgi bulunmamakta.

Android 4.1 Güncellemesi Alacak Olan Sony Modelleri:

Sony, 2011 yılında çıkmış olan modellerinin birçoğuna Android 4.1 güncellemesi gelemeyeceğini açıklamıştı. Sony tarafından sunulacak yeni bir açıklama ile hangi modellere Android 4.1 güncellemesi sunacağını belirtmesini bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. adem

  paylaşım için teşekkür ederim

  Cevapla
 2. Doğukan sahil

  Xperia arc olsa iyiydi ya :/

  Cevapla
 3. Murat Levent

  Evet hangi telefonlara Android 4.2 ve hangilerinie Android 5 geleceği belli oldu. İşte Samsung farkı

  Cevapla

Yorum Yap