LG 2 Ekim 2012, 19:45
Optimus Nexus

LG Optimus Nexus Gelebilir

Nexus ismi denildiği anda ilk akla gelen firma olan Google, şimdi de yeni akıllısını farklı bir firma ile çıkarmayı hedefliyor. Daha önceleri Asus, Samsung, Motorola ve HTC gibi firmalarla çalışarak ürettiği Nexus modelleri ile iyi kazançlar elde eden Google yönetimi yeni akıllısını LG ile yapmayı planlıyor. Daha önce AndroidAndMe sitesinin yöneticisinin dile getirdiği bu haber şu sıralarda daha belirgin kişilerden pekiştirilmekte ve doğruluğu kesinlik kazanmasa da büyük bir ihtimal olarak görülüyor.

4.7-inç 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde TrueHD IPS+ ekran bulundurması beklenen modelde 1.5 GHz hızında 4 çekirdekli Krait işlemci yer alması bekleniyor. Bu işlemciye destek olarak Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM yer alması planlanmakta. 13MP kameraya sahip olması beklenen model karanlık ortamlarda rahat çekim yapabilmek için LED flaş desteğine sahip ve 1080p video kayıt yapabiliyor. Ön kısımda da görüntülü konuşma imkanı sunacak olan bir kamera daha yer alacak. LG’nin yeni amiral gemisi olan Optimus G ile neredeyse aynı donanımsal özellikleri barındıracak olan bu modelin tasarım bakımından da Optimus G’ye benzemesi bekleniyor. 2100 mAh’lık bir batarya bulundurması beklenen model diğer bataryalara nazaran %60 daha iyi verim sunabiliyor. Böylelikle akıllı telefonların en büyük sorunu olan pil tükenmesine bir nebze olsun çözüm üretilmiş durumda.

LG ile ortaklaşa sunulacak olan bu modelde Android 4.2 sürümünün de sunulması bekleniyor. Tabi ki bu durum şimdilik sadece bir olasılıktan ibaret. Galaxy Nexus Plus’tan performans bakımından üstün olacak olan modelin diğer ayrıntıları 30 gün içerisinde netleşmesi bekleniyor. Google yetkilileri bu modelin tanıtımından ardından HTC ile yapılacak olan 5-inç’lik bir akıllının daha tanıtımını yapabilirler.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap